شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > ۳۶۶ هزار تن ورق پروژه انتقال نفت به جاسک‌ توسط فولاد اکسین تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان روز جاری در بازدید دکتر رضا دهقان معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور توسعه و مهندسی و دکتر تورج دهقانی مدیرعامل شرکت متن از طرح توسعه میدان نفتی آذر با بیان این‌که کل پروژه انتقال نفت گروه به جاسک یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر با ۳۶۶ هزار تن ورق است گفت: فاز دوم قرارداد در حال نهایی شدن و آغاز به‌کار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت، امین ابراهیمی در حاشیه بازدید معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به پروژه خط انتقال نفت گروه به جاسک اظهار داشت: با حمایت وزارت نفت عدد تولید ورق در سال جاری بالغ بر 70 هزار تن ارتقا پیدا کرده است.

وی با اشاره به این‌که از 70 هزار تن بیشتر آن در حوزه گاز است، بیان کرد: امروز در پروژه گاز ترش که جزو پروژه‌های شرکت نفت است، تقریبا عددی بالغ بر 12 هزار تن تولید شده است.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان ادامه داد: قرارداد اولیه که 18 هزار تن است در مدت یک تا دو روز آینده به پایان می‌رسد تا اینکه قرارداد دوم‌ منعقد شود.

وی با بیان این‌که کل پروژه انتقال نفت گروه به جاسک یک هزار و 100 کیلومتر با 366 هزار تن ورق است، اظهار داشت: فاز دوم قرارداد در حال نهایی شدن و آغاز به‌کار می‌کند.

ابراهیمی گفت: خط لوله انتقال نفت از پایانه نفتی گوره تا پایانه نفتی جاسک و از جنوب غرب کشور به جنوب شرق کشور از خارج کشور تامین می‌شود که با ورود مسئولان و مدیران نفتی دستور بومی‌سازی آن از اردیبهشت‌ماه 96 داده شد.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان افزود: از نیمه دوم سال 97 تولید آزمایشی شروع شد و با مشارکت دیگر شرکت‌ها اسلب یا مواد اولیه در فولاد مبارکه تولید و مواد اولیه در شرکت فولاد اکسین تبدیل به ورق شد.

وی بیان کرد: کلیه زنجیره از سنگ آهن تا لوله پوشش داده شده در داخل کشور تولید می‌شود و از خروج ارز جلوگیری شده است.

22 هزار تن از پروژه خط انتقال نفت به جاسک توسط لوله‌سازی اهواز اجرا می‌شود
علی خنیفر در حاشیه بازدید معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از شرکت لوله‌سازی اهواز اظهار داشت: مایه افتخار و سربلندی است پروژه خط انتقال نفت گوره به جاسک در راستای اقتصاد مقاومتی تحقق یافته است.

وی با اشاره به اقتصاد مقاومتی به عنوان خواسته رهبرمعظم انقلاب، بیان کرد: پروژه خط انتقال نفت گوره به جاسک برگ زرینی در کارنامه جمهوری اسلامی ایران است.

مدیرعامل شرکت لوله‌سازی اهواز خاطرنشان کرد: توانستیم یک بخش از پروژه خط انتقال نفت گوره به جاسک از چین تامین شود اما به دلیل تحریم این کشور حاضر به تحویل مابقی مواد را تحویل بدهد.

وی عنوان کرد: به کارشناس‌های داخلی اعتماد شد و سه شرکت فولاد مبارکه اصفهان، فولاد اکسین خوزستان و لوله‌سازی اهواز در مدت هفت ماه کار مداوم توانستند به خودکفایی برسند‌

خنیفر با اشاره به تبدیل تحریم‌ها به فرصتی در سطح کشور، اظهار داشت: با فعال کردن خطوط تولید در داخل، از خروج ارز به خارج از کشور جلوگیری می‌شود.

مدیرعامل شرکت لوله‌سازی اهواز ادامه داد: فعال شدن این پروژه سبب شد تا به‌جای فعال شدن خطوط و صنایع تولیدی خارجی‌ها، خطوط تولید در داخل فعال شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از 50 سال بود که ورق خط انتقال نفت را از خارج از کشور تامین می‌کردیم اظهار داشت: با توجه به دستیابی به تولید انبوه در شرکت فولاد اکسین خوزستان در روزهای آینده به لوله‌سازی منتقل و ورق تولید شود.

خنیفر با بیان این‌که در حال حاضر 22 هزار تن از پروژه خط انتقال نفت گوره به جاسک تولید شده است، ادامه داد: این پروژه یک هزار کیلومتر است که 50 درصد آن به شرکت لوله‌سازی اهواز و مابقی نیز به شرکت دیگری داده شد.

مدیرعامل شرکت لوله‌سازی اهواز ادامه داد: نخستین شرکت لوله‌سازی هستیم که توانستیم لوله گوره جاسک به صورت پوشش تحویل شرکت نفت بدهیم.

معاون امور توسعه و مهندسی مدیرعامل شرکت نفت ایران با بیان‌ اینکه بخش عمده‌ای از زنجیره مورد نیاز در ایران تولید می‌شود گفت: امیدواریم با این روند سایر ضخامت‌های لوله موردنیاز را در ایران تولید شود.

رضا دهقان در بازدید از شرکت فولاد اکسین با اشاره به ملی بودن پروژه خط لوله گوره به جاسک، بیان کرد: روزانه یک میلیون بشکه نفت خام تولیدی میادین غرب کارون از طریق جنوب کشور به بندر جاسک و در ادامه نفتکش‌ها برای صادرات منتقل می‌شود.

معاون امور توسعه و مهندسی مدیرعامل شرکت نفت ایران گفت: محور عمده پروژه تولید لوله خط 42 اینچ یک هزار کیلومتری است. که توسط کارخانه فولاد اکسین، لوله سازی اهواز و فولاد مبارکه تولید می‌شود.

دهقان با بیان این‌که زنجیره کاملی از تولید شمش، ورق و لوله را سه کارخانه توسط همدیگر انجام می‌دهند، ادامه داد: در کنار این شرکت‌ها برای به نتیجه رسیدن آزمایش‌ها بودیم و نسبت به شش ماه قبل شاهد ارتقای کیفی هستیم.

وی بیان‌ کرد، امیدواریم با این روند سایر ضخامت‌های لوله موردنیاز را در ایران تولید شود.

 

ورق پروژه خط انتقال نفت گوره به جاسک توسط شرکت فولاد اکسین خوزستان تولید، شرکت فولاد مبارکه اصفهان اسلب و لوله‌سازی اهواز نیز لوله آن را تولید می‌کند. منبع/تسنیم

 

{gallery}naft598{/gallery}

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

3 + 5 =

آخرین اخبار

آخرین نظرات