شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > مدیر اجرای پروژه‌های فولاد اکسین: با تمام توان پروژهای فولاد اکسین را پیش می بریم

مهندس ناصر روشنی مدیر اجرای پروژه های فولاد اکسین خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی این شرکت در خصوص پروژه های در دست اقدام این شرکت گفت، با توجه به اقدامات انجام شده در خصوص طرح فولاد سازی فولاد اکسین پروژه اجرای خط و پست برق ۴۰۰ کیلو ولت اکسین به منظور تامین برق مورد نیاز طرح فولاد سازی و همچنین پایداری و استاندارد سازی برق مصرفی خط نورد در دست اقدام می باشد.

وی ادامه داد، بخش های اصلی این پروژه که با مشارکت شرکت فولاد خوزستان در حال اجرا می باشد، شامل توسعه پست برق اهواز ۲ اجرای دکل ها و خطوط انتقال و احداث پست برق مقسم ۴۰۰ کیلو ولتی می باشد.

مهندس روشنی افزود، پروژه اجرای خط و پست برق فولاد اکسین از شهریور ۹۷ بنا بر نیاز فولاد اکسین و فولاد خوزستان شروع و مطابق برنامه زمان بندی در خرداد ماه ۱۴۰۰ خاتمه خواهد یافت، خوشبختانه در حال حاضر بالغ بر ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی در اجرای پروژه نیز حاصل شده است.

مدیر اجرای پروژه ها در ادامه از پروژه تکمیل شبکه فاضلاب بهداشتی و احداث تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی این شرکت خبر داد، وی گفت، این پروژه به منظور رعایت استانداردهای زیست محیطی و جلوگیری از آلودگی آب های زیرزمینی و همچنین جهت تکمیل طرح جامع شرکت در نظر گرفته شده است.
در این پروژه تصفیه خانه بتنی به ظرفیت ۴۰۰ متر مکعب احداث و آب تصفیه شده در خروجی تصفیه خانه طبق استانداردهای محیط زیست برای آبیاری فضای سبز کارخانه قابل استفاده می باشد.

وی گفت، اجرای این پروژه از مرداد ۹۹ آغاز و طبق برنامه زمانبندی در مرداد ۱۴۰۰ خاتمه می یابد و در حال حاضر حدود ۱۳ درصد پیشرفت فیزیکی در اجرای این پروژه حاصل شده است، همچنین مبلغ برآورد شده برای اجرای این پروژه حدود ۱۰ میلیارد تومان می باشد.

همچنین مهندس روشنی از آزمایشگاه خوردگی فلزات این شرکت در سال 98 یاد کرد، که در راستای اجرای مفاد قرارداد خط لوله گوره به جاسک با تلاش واحدهای خرید و پشتیبانی، امور مهندسی، آزمایشگاه، اجرای پروژه ها و سایر واحدهای شرکت با هزینه هیجده میلیارد و سیصد میلیون ریال در مدت زمان کوتاه 8 ماه ره اندازی شد.

ساختمان آزمایشگاه خوردگی فولاد اکسین خوزستان متشکل از آزمایشگاه مکانیک، آزمایشگاه متالوگرافی و آزمایشگاه خوردگی فلزات بوده که با بکارگیری پیمانکاران داخلی در راستای ارائه محصولات با کیفیت و مطابق استانداردهای صنایع مصرف کننده راه اندازی گردید.

مهندس ناصر روشنی مدیر اجرای پروژه ها افزود، فنس کشی و محوطه سازی محل دفاتر کارفرما و مشاور پروژه فولادسازی، احداث پولپیت باندل، اجرای مخزن ۲۵۰۰ متر مکعبی آبیاری فضای سبز در راستای رفع مشکل کمبود آب در ماههای گرم سال برای آبیاری فضای سبز کارخانه، احداث کانال دفع آبهای سطحی و ارتقاء سیستم کنترل ابعادی سطح ورق و احداث سیستم خنک کاری دوربین های کنترل کیفی از جمله پروژه های اکسین می باشند که انشاالله در گزارشات بعد توضیحات لازم در این باره ارائه خواهد شد.

مدیر اجرایی پروژه ها توجه ویژه مدیر عامل محترم شرکت فولاد اکسین خوزستان در بهبود عملکرد این شرکت و رفع مشکلات موجود را عامل پویایی و تلاش همکاران ما در واحد اجرای پروژه ها دانست.

نظرات

آخرین اخبار

آخرین نظرات