شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان: تحریم ها موجب تغییر رویکرد از واردات به بومی سازی شد/ آزمایشگاه خوردگی فولاد اکسین بزرگترین آزمایشگاه خوردگی در کشور
29 بهمن 1398
کد خبر: 3974

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان، گفت: در سنوات گذشته تمایل بیشتری به واردات محصولات نفت و گاز وجود داشته است که به دلیل تحریم ها فرصتی فراهم شد که به بومی سازی و استفاده از تجهیزات داخلی توجه بیشتری شود.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان، گفت: در سنوات گذشته تمایل بیشتری به واردات محصولات نفت و گاز وجود داشته است که به دلیل تحریم ها فرصتی فراهم شد که به بومی سازی و استفاده از تجهیزات داخلی توجه بیشتری شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت به نقل از ایلنا، امین ابراهیمی شامگاه دوشنبه ۲۸ بهمن ماه در حاشیه بازدید وزیر نفت از شرکت فولاد اکسین خوزستان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این سفر به منظور پیگیری بحث ورق های سرویس ترش طرح گوره به جاسک انجام شده است؛ این طرح، پروژه خط انتقال نفت خام از جنوب غربی ایران به جنوب شرقی (گوره به جاسک) به طول هزار و ۱۰۰کیلومتر با نیاز ۳۶۶ هزار تن ورق است.

وی افزود: با توجه به تحریم های صورت گرفته و حمایت شرکت نفت فرصتی برای شرکت های داخلی پیش آمد که از مرحله سنگ تا لوله را بصورت داخلی بومی سازی کنند و بدین منظور زنجیره ای از فولاد مبارکه اصفهان، فولاد اکسین خوزستان و لوله سازی اهواز تشکیل شد که با همت آنها از مرحله سنگ تا لوله، بومی سازی شد.

ابراهیمی تصریح کرد: تا امروز نزدیک به ۸۰ هزار تن ورق تحویل داده شده، هدف ما افزایش ظرفیت تولید بوده که با پیگیری های وزیر نفت در دستور کار ما قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: ماهیت شکل گیری شرکت فولاد اکسین خوزستان مربوط به شرکت نفت و گاز است. در سنوات گذشته تمایل بیشتری به واردات محصولات نفت و گاز وجود داشته است که به دلیل تحریم ها فرصتی فراهم شد که به بومی سازی و استفاده از تجهیزات داخلی توجه بیشتری شود.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان، یادآور شد: آزمایشگاه خوردگی فولاد که امروز به دست وزیر نفت به بهره برداری رسید، بزرگترین آزمایشگاه خوردگی کشور و یکی از الزامات طرح گوره به جاسک است.

وی تاکید کرد: امیدواریم با توجه به تغییر رویکردی که در مجموعه فولاد  اکسین رخ داده است بتوانیم در سایر پروژه های شرکت گاز نیز حرکت های مثبتی انجام دهیم، البته تولیدات آنها انجام شده و ورق، بومی سازی شده است.

نظرات

آخرین اخبار

آخرین نظرات