شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > فولاد اکسین خوزستان؛ موفق به دریافت تندیس و لوح سبز ملی شد

به گزارش روابط عمومی شرکت، امروز ۸ تیر در مراسم تجلیل از صنایع سبز کشوری که با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار خوزستان، دکتر جلالوندی از مدیران سازمان حفاظت محیط زیست کشور و مدیرکل محیط زیست خوزستان در هتل نیشکر برگزار شد، تندیس و لوح سبز به فولاد اکسین تقدیم شد.

در این مراسم نماینده محترم ولی فقیه بیان داشت، مطابق فرمایش مقام معظم رهبری توجه به مسئله حفاظت از محیط زیست از واجبات شرعی و ملی محسوب می شود و لازم است که در اهم ملاحظات کاری مدیران ارشد سازمان ها و صنایع قرار گیرد.

همچنین دکتر جلالوندی از مدیران ارشد سازمان حفاظت محیط زیست کشور بیان کردند،توسعه پایدار، اقتصاد پایدار و اطمینان از حذف و کنترل آسیبهای زیست محیطی می بایست به صورت مستمر مورد توجه سازمان های موفق قرار گیرد.

مهندس ثابتی مدیر HSE شرکت فولاد اکسین خوزستان نیز با تقدیر از حمایت های مهندس آسیابان سرپرست شرکت، تدوین برنامه ها فعالیت های زیست محیطی فولاد اکسین خوزستان که منجر به انتخاب این شرکت شد را اعلام نمود. بخشی از اقدامات انجام شده که مورد ارزیابی مثبت اداره کل محیط زیست خوزستان و دفتر پایش سازمان حفاظت محیط زیست کشور قرار گرفت به شرح زیر می باشد:
۱. انجام منظم برنامه های نمونه برداری و تجزیه و تحلیل آلاینده های شرکت فولاد اکسین خوزستان
۲. تدوین فرایند ارزیابی چرخه حیات محصول (LCA)
۳. پیاده سازی فرآیند ارزیابی جنبه های زیست محیطی
۴. تمرکززایی بر فرایند واکنش در شرایط اضطراری
۵. ارتقا سیستم مدیریت محیط زیست (ISO14001:2015)
۶. تدوین برنامه های پاسداشت مناسبت‌های ملی و بین المللی محیط زیست طی تقویم ملی محیط زیست کشور به منظور حساسیت زایی فرهنگ حفاظت محیط زیست
۷. پیاده سازی برنامه های کنترل عملیات زیست محیطی به صورت کمی شده

شایان ذکر است، مقرر بود این مراسم در مورخ اسفند ماه سال ۱۳۹۹ در تهران در سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شود که به علت شرایط قرمز کرونایی برگزار نگردید.

نظرات

آخرین اخبار

آخرین نظرات