شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > افتخاری دیگر در تحقق اقتصاد مقاومتی توسط شرکت فولاد اکسین خوزستان رقم خورد
28 دی 1394
کد خبر: 3658

توافقنامه تولید اسلب عریض برای اولین بار در ایران جهت تولید ورق های فولادی مورد استفاده در صنایع نفت و گاز ، بین شرکت فولاد اکسین خوزستان و شرکت فولاد مبارکه اصفهان امضاء گردید.

توافقنامه تولید اسلب عریض برای اولین بار در ایران جهت تولید ورق های فولادی مورد استفاده در صنایع نفت و گاز ، بین شرکت فولاد اکسین خوزستان و شرکت فولاد مبارکه اصفهان امضاء گردید.

در مراسم امضاء این توافقنامه مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: یکی از موارد مصرف ورق در صنعت نفت و گاز می باشد که ورق های مورد نیاز این صنعت خاص می باشند که این نوع ورق خاص در شرکت فولاد اکسین قابل تولید می باشد که اسلب مورد نیاز ایشان نیز در شرکت فولاد مبارکه تولید می گردد.
دکتر سبحانی افزود : با مجموعه اقداماتی که در این دو مجموعه بزرگ کشور صورت پذیرفته و با سرمایه گذاری های انجام شده توان تولید ورق های با استاندارد API X60 و بالاتر مورد نیاز صنعت نفت و گاز ، در داخل کشور بوجود آمد. قابل ذکر است بعد از آزمایشات مختلف توانستیم تولید این نوع اسلب را در فولاد مبارکه عملیاتی نماییم و در گام اول نورد آن در شرکت فولاد اکسین تحت نظارت بازرسان ویژه شرکت نفت و گاز صورت پذیرفت و توانست تایید ایشان را نیز اخذ نماید. بنابر این امروز دیگر به هیچ عنوان توجیهی برای واردات اسلب، ورق و لوله های خطوط انتقال نفت و گاز وجود ندارد چرا که پتانسیل تولید کل این زنجیره در داخل کشور بوجود آمده است و منصفانه نیست که با واردات ورق ما اشتغالزایی بالای این صنعت عظیم را به سایر کشور ها تقدیم نماییم.
در ادامه مهندس قنواتی مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان نیز با اشاره به رسالت اصلی این شرکت که همانا تولید ورق های عریض فولادی می باشد افزود: امروز ما شاهد جشن قطع وابستگی نسبت به محصولی که حساس ترین محصول در صنعت نفت و گاز است، می باشیم. وی گفت : دیگر می توانیم قاطعانه این مسئله را عنوان نماییم که محصول تولید ما در داخل کشور کاملا در تمامی زمینه ها از جمله کیفیت و قیمت و … با محصولات اروپایی قابل رقابت است.
ایشان در قسمتی از سخنان خویش نیز به این مسئله اشاره داشتند که : طبق بررسی های بعمل آمده میزان نیاز ورق های فولادی در صنایع نفت و گاز حدود 1 میلیون تن می باشد که دقیقاً این میزان برابری می نماید با ظرفیت اسمی شرکت فولاد اکسین که یک میلیون و پنجاه هزار تن می باشد. پس می توان این ادعا را کرد که امروز کل نیاز صنایع نفت و گاز کشور بومی سازی شد.

{gallery}emza gharardad ba mobarake{/gallery}

نظرات

آخرین اخبار

آخرین نظرات