شرکت فولاد اکسین خوزستان > گالری چند رسانه ایی > گزارش تصویری > نشست مدیران شرکت فولاد اکسین خوزستان/بازدید معاون وزیر از خط تولید فولاد اکسین/دکتر عسگریان: ضرورت هدف گذاری جهت تحقق ظرفیت اسمی
با حضور معاون اقتصادی وزیر کار برگزار شد؛
29 آذر 1402
کد خبر: 7739

نشست مدیر عامل، معاونین و مدیران شرکت فولاد اکسین خوزستان با حضور معاون اقتصادی وزیر کار و مدیرکل تعاون خوزستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان، ۲۹ آذر ماه ۱۴۰۲ در جلسه ای با حضور دکتر علیرضا عسگریان معاون اقتصادی وزیر کار، دکتر رشنودی مدیرکل تعاون خوزستان، مهندس محمدی مدیرعامل شرکت فولاد اکسین و کلیه معاونان و مدیران شرکت آخرین وضعیت فولاد اکسین خوزستان تشریح شد.

در حاشیه این نشست، مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان به تشریح عملکرد هشت ماهه این شرکت پرداخت و گفت: میزان تولید فولاد اکسین خوزستان در سال گذشته ۶۵٠ هزار تن بوده که پیش بینی می‌کنیم تا پایان سالجاری تولید ورق های فولادی در این شرکت به ۸٠٠ هزار تن برسد.

وی با بیان اینکه ظرفیت اسمی شرکت یک هزار و ۵٠ تن در سال است، افزود: با راه اندازی مجتمع فولادسازی، می توان به طور کامل ظرفیت اسمی تولید را محقق کرد و تولید به حداکثر میزان خود برسد.

محمدی با اشاره به رشد ۴۵درصدی صادرات، عنوان کرد: فولاد اکسین با افزایش میزان صادرات محصولات خود و ارسال به ۱۹ کشور دنیا از سه قاره مختلف، در سال‌جاری برای اولین بار به عنوان صادرکننده برتر ملی معرفی شد.

وی از شکسته شدن رکوردهای مختلف در شرکت فولاد اکسین خوزستان خبر داد و در عین حال، رکوردشکنی ها و افزایش ۹۶ درصدی سودآوری سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته را، حاصل تلاش و انگیزه بالای پرسنل در جهت رشد و تعالی شرکت دانست.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان همچنین بیان کرد: یکی از دلایل مهم افزایش سودآوری شرکت، تولید ورق های API و محصولات با ارزش افزوده بالا بوده است.

در ادامه دکتر علیرضا عسگریان گفت: برای حفظ روند رو به رشد تولید و سودآوری، باید برنامه ریزی شود تا اثر آن ماندگار بماند.

وی افزود: راه سرمایه گذاری برای احداث مجتمع فولادسازی باید فراهم شود و از روش های مختلف برای تحقق آن استفاده شود.

معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: شرکتی که طرح توسعه ای داشته باشد موفق می شود، بنابراین بخشی از درآمد یا سود حاصل از فروش باید صرف برنامه های توسعه ای شود.

وی بر ضرورت تدوین برنامه راهبردی شرکت تاکید کرد و گفت: امروز عملکرد فولاد اکسین خوزستان راضی کننده است اما باید این رویه حفظ و برای ارتقای آن تلاش شود.

عسگریان برنامه ریزی برای آینده و بررسی همه جوانب موجود در روند تولید را ضروری دانست و گفت: برای افزایش تولید و اجرای برنامه های توسعه ای نیازمند پژوهش هستیم، به همین منظور باید ضمن توجه به موضوع پژوهش، هدفگذاری و برنامه ریزی دقیق و مدون در اولویت باشد.

گفتنی است، پس از این نشست معاون وزیر کار، به همراه مدیرکل تعاون خوزستان از خط تولید فولاد اکسین خوزستان بازدید کردند و توضیحات در خصوص نحوه تولید ودکیفیت محصولات توسط مهندس مدیرعامل شرکت، مهندس اهدایی معاون برنامه ریزی و توسعه و مهندس ابوعلی زاده معاون بهره برداری شرکت ارائه شد.

 

نظرات

آخرین اخبار

آخرین نظرات