شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > عملکرد درخشان و بی سابقه فولاد اکسین خوزستان در ۶ ماه نخست ۱۴٠۲/ثبت چهار رکورد برای اولین بار/عبور از مرز تولید ۴٠٠هزار تن علیرغم محدودیت مصرف انرژی/آماده بکاری خط تولید به ۹۷درصد رسید
4 مهر 1402
کد خبر: 6980

مدیرعامل شرکت فولا اکسین خوزستان ضمن تشریح عملکرد ۶ ماه ابتدایی این شرکت در سالجاری، از شکستن رکورد بیشترین میزان تولید و عبور از مرز ۴٠٠ هزار تن علیرغم محدودیت مصرف انرژی در این بازه زمانی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت، مهندس علی محمدی در جمع خبرنگاران به تشریح عملکرد ۶ ماهه تولید شرکت در سالجاری پرداخت و اظهار کرد: در شرکت فولاد اکسین خوزستان در ۶ ماهه اول سال ۱۴٠۲، با احتساب ۱۸ روز توقف ناشی از محدودیت برق خارج از سازمان، رکورد تناژ تولید واقعی اسلب شکسته شد و تولید ۴٠۷ هزار و ۲٠۳ تن به ثبت رسید.

وی با اشاره به رشد ۲٠ درصدی تولید، افزود: میزان تولید در ۶ماه ابتدایی سال گذشته ۳۳۸ هزار و ۹۸۹ تن بود که امسال بیش از ۶۸ هزار تن، تولید افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با بیان اینکه ثبت تولید ۴٠۷ هزار تن، بالاترین میزان تولید شرکت در ۲ سال اخیر است، گفت: علاوه بر این بيشترین میزان توليد محصولات با ارزش افزوده بالا در این مدت ۱۶۹ هزار و ۵۵٠ تن بوده که در تاریخ شرکت فولاد اكسين بی سابقه بوده است.

محمدی اولویت مجموعه مدیریتی شرکت را استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود سازمان عنوان کرد و افزود: هفت هزار و ۸۱۶ تن از تولیدات، مربوط به ورق های صادراتی است.

وی بیان کرد: شرکت فولاد اکسین خوزستان نه‌تنها بنا دارد که در این شرکت تحول ایجاد کند بلکه به دنبال ایجاد تحول در ساختار اقتصاد کشور به ویژه استان خوزستان است.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان اذعان داشت: با استفاده از ظرفیت نیروی انسانی متخصص و ایجاد همدلی و برنامه‌ریزی صحیح در سایر بخش های تولید، رکورد آماده بکاری خط تولید در مرداد ماه سال جاری شکسته شد و به ۹۷درصد رسید که بر اساس نمودارها آماده بکاری خط تولید در این مدت همواره در بالاترین سطح خود (۹٠درصد) بوده در حالیکه در شهریور ماه سال گذشته به ۸۶ درصد نیز رسیده بود.

وی اضافه کرد: میزان آماده بکاری عملیاتی بر اساس اسناد شرکت سازنده (دانیلی) ۷۹ درصد و بر اساس اهداف و استراتژی های تعیین شده شرکت در سال جاری ۸۹.۷ درصد است، که متخصصین جوان فولاد اکسین توانستند با تلاش شبانه روزی و کنترل لحظه ای عملکرد تجهیزات، میزان آماده بکاری عملیاتی را تا ۹۷درصد افزایش دهند که بالاتر از استانداردهای جهانی است.

محمدی همچنین اظهار کرد: یکی دیگر از اقدامات قابل توجه شرکت در این بازه زمانی، ثبت بهترین رکورد توقفات خط نورد در خرداد ماه به میزان ۳۴ ساعت و ۲۵ دقیقه بود که در این زمینه توانستیم بالاترین تعداد روز بدون توقف در شهریور سال جاری که در تاریخ شرکت فولاد اکسین از زمان تاسیس تاکنون بی سابقه بود را نیز ثبت و رکوردشکنی کنیم.

وی به استفاده بهینه از محدودیت های ناشی از مصرف برق در جهت اورهال کارخانه اشاره کرد و گفت: در راستای سلامت خط تولید و به منظور نهایت بهره گیری از ساعات محدودیت مصرف انرژی، ۱۲ هزار و ۳۳۵ نفر ساعت کار در سایر واحدهایی اجرایی انجام شد.

گفتنی است، مجموعه مدیریتی شرکت فولاد اکسین خوزستان با تکیه بر دانش و تخصص کارشناسان خود سعی دارد تا پایان سال جاری رکورد تاریخی تولید ورق‌های فولادی را محقق کند.

نظرات

آخرین اخبار

آخرین نظرات