شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > گزارش عملکرد 5 ماهه واحد سفارشات و انبارها

به گزارش روابط عمومی در گفتگو با امین ویسی نژاد مدیر واحد سفارشات و انبارهای شرکت فولاد اکسین خوزستان، آخرین وضعیت و عملکرد این واحد در پنج ماهه سال 1399 تشریح گردید. وی اظهار نمود: واحد سفارشات و انبارها از چند قسمت شامل انبارهای مواد اولیه و محصول، انبارهای محصولات فرعی، ضایعات و اقلام مازاد، انبارهای قطعات و کالا و قسمت سفارشات و کنترل موجودی تشکیل شده که هر کدام طبق برنامه‏ ریزی سالانه مطابق با اهداف استراتژیک سازمان انجام وظیفه می‏نمایند.
مهندس ویسی نژاد در رابطه با عملکرد انبارهای مواد اولیه گفت: این قسمت با در اختیار داشتن انبارهای مواد اولیه، کلیه اسلب های ورودی به عنوان مواد اولیه خط تولید را دریافت و پس از آماده سازی مطابق برنامه‏ تولید به خط تولید ارسال می‏ نماید. مهمترین فعالیتی که در این بخش انجام می شود برش و آماده سازی اسلب های طول بلند و تبدیل آنها به اسلب های قابل شارژ مطابق نیاز خط تولید می باشد. انبارهای مواد اولیه در پنج ماهه سال جاری موفق به دریافت 424000 تن اسلب گردید که از این میزان 291000 تن توسط کارکنان زحمت کش برش اسلب برش خورده و مجموعا میزان 378000 تن جهت پایداری تولید ورق های فولادی به خط تولید تحویل گردید .
وی افزود: مهمترین اقدامات انجام شده در انبارهای مواد اولیه ایجاد انبار جدید در محوطه روبروی اسلب یارد جهت افزایش حجم انبارش اسلب به میزان 30000 تن، جابجایی 147000 تن اسلب از انبارهای جانبی به انبار اصلی مواد اولیه طی 5 ماه، ثبت رکورد دریافت و جانمایی 135000 تن اسلب از بدو تاسیس شرکت تاکنون در انبارهای مواد اولیه می باشد.
در انبارهای محصول نیز طی ۵ ماه ابتدایی سال 338000 تن از ورقهای تولیدی را دریافت و مقدار 229000 تن از ورقهای موجود در انبارهای محصول را به مقصد مشتری بارگیری و ارسال کرده است. از مهمترین اقدامات انجام شده در این قسمت پکینگ و ارسال 153000 تن از ورق های X60MS مربوط به پروژه ملی گوره به جاسک، تامین اپراتورهای جرثقیل سقفی به منظور استفاده از حداکثر توان جرثقیل های موجود جهت افزایش ظرفیت بارگیری محصولات و اصلاح فرایند تعیین تکلیف ورقهای ریجکتی در انبارهای محصول می‏باشد.
مدیر واحد سفارشات و انبارهای شرکت فولاد اکسین خوزستان ادامه داد: در انبار محصولات فرعی که وظیفه دریافت و انبارش کلیه محصولات فرعی خط تولید و ارسال این محصولات به مقصد مشتری را برعهده دارد، میزان 36000 تن محصولات فرعی از خط تولید را دریافت و از این میزان 35000 تن را بارگیری و ارسال نمودیم. همچنین از دیگر اقدامات مهم در این حوزه تدوین دستورالعمل‏ رفع مغایرت موجودی محصولات فرعی جهت جلوگیری از خواب سرمایه و بالانس محصولات فرعی و دستورالعمل داغی ابزار جهت صرفه جویی در هزینه ها می‏باشد. با برگزاری جلسات کمیته اقلام مازاد نیز تعیین تکلیف اقلام ضایعاتی شامل آهن آلات، ابزارهای معیوب، مواد شیمیایی و روغن های صنعتی غیر قابل استفاده صورت پذیرفت و جهت بازاریابی به واحد فروش اعلام گردید.
مهندس ویسی نژاد افزود: واحد سفارشات شامل دو بخش طبقه بندی وکدگذاری کالا و سفارشات و کنترل موجودی می باشد. در قسمت سفارشات در 5 ماهه اول سال 1399 تعداد 10087 درخواست کالا از انبار را بررسی نموده که از این تعداد 2735 درخواست پیشنهاد خرید صادر گردیده است. در قسمت کدگذاری کالا و خدمات نیز تعداد 854 کالای جدید شناسایی و کدگذاری شده و تعداد 1237 مورد اصلاح اطلاعات شناسنامه کالا صورت پذیرفت. از مهمترین اقدامات واحد سفارشات در 5 ماهه سال 1399می‏توان به پایش و کنترل قطعات مورد نیاز اورهال، بررسی و پایش ابزالات مورد نیاز خط تولید جهت تعمیرات اساسی سال 1399 و مشارکت در بومی سازی و جایگزینی قطعات و کالاها اشاره نمود.
ایشان اضافه نمودند: با راه‏اندازی سیستم نقطه سفارش کالا از اواخر سال 1398 تاکنون ثبت 2070 نقطه سفارش کالا در جهت تجمیع درخواست‏ها و کاهش هزینه‏ها در سیستم یکپارچه صورت پذیرفت و این موضوع را به عنوان نقطه عطفی در عملکرد واحد سفارشات بیان نمودند.
مهندس ویسی نژاد در پایان عملکرد انبار قطعات و کالا را تشریح نمودند: این قسمت شامل انبارهای دریافت و پخش، مرکزی، مواد شیمیایی و پایکار می‏باشد. به صورت کلی وظیفه این قسمت شامل دریافت، کنترل و نگهداری کالاها به روشی مطلوب و استاندارد می باشد به گونه ای که در مواقع لازم در سریعترین زمان ممکن در اختیار واحدهای متقاضی جهت انجام امور تعمیرات خط تولید و سایر فعالیتها در سازمان قرار گیرند.
این قسمت در راستای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا در سال جاری اقدام به توزیع 138000 عدد ماسک تنفسی بین پرسنل، تحویل 1068 لیتر مواد ضدعفونی کننده، بسته بندی و بارگیری تعداد 10200 بسته معیشتی نموده است.
وی افزود: در این قسمت با ساماندهی انبار مواد شیمیایی و اجرایی شدن ساختار LOT جهت جلوگیری از منقضی شدن تاریخ مصرف اقلام شیمیایی، راه اندازی فرآیند درج الزام MSDS (دفترچه اطلاعات ایمنی مواد شیمیایی) در سیستم یکپارچه به منظور افزایش سطح ایمنی و پیشگیری از خطرات ناشی از حمل و نقل و انبارداری مواد شیمیایی اقدامات موثری صورت گرفته است.
همچنین در راستاي اهداف مشترك شركت فولاد اكسين خوزستان با شركت فولاد خوزستان در خصوص اجراي خط انتقال نيروي پست 400 کیلو ولت از اول پروژه تا کنون 1132 تن قطعات دکل برق، یراق آلات و متعلقات آنها به پیمانکار نصب تحویل گردیده است.
ایشان در پایان تمامی اقدامات انجام شده را مرهون توجه ویژه مدیریت عالی سازمان و البته همدلی و همبستگی کارکنان این واحد دانسته که همواره با تمام توان در جهت تامین نیازهای سازمان آماده ارائه خدمت می‏باشند.

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

48 − = 45

آخرین اخبار

آخرین نظرات