شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > گزارش عملکرد امور حقوقی و قراردادهای شرکت فولاد اکسین خوزستان

به گزارش روابط عمومی؛ عزیزی مشاور حقوقی شرکت فولاد اکسین خوزستان به مناسبت هفته وکیل در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار این واحد گفت: از زمان محول شدن اداره امور حقوقی و قراردادهای شرکت فولاد اکسین خوزستان بعنوان مشاور ،پس از مطالعه مسائل مطرح در واحد های حقوقی و قراردادها و با توجه به شناختی که از مطالعه چالش های حاکم بر این امور مربوط بدست آمد ، چند اقدام درون و برون سازمانی با هدف صیانت از حقوق این شرکت ،کاهش هزینه های دعاوی ، افزایش درآمد های شرکت، کنترل امور در جهت به حداقل رساندن ورودی پرونده ها و حداکثر بهره وری در جهت تعیین تکلیف امور جاری با رعایت مقررات جاری و صرفه و صلاح شرکت در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: از نظر درون سازمانی پس از شناسایی توانایی ها و دانش کارکنان ، مشاوران و وکلای شرکت با توجه به نتایج عملکرد پیشین ،تغییراتی در سمت های کارکنان حقوقی و قراردادها صورت گرفت و استفاده از مشاورین و وکلای متخصص در خصوص چند پرونده مهم شرکت ضروری به نظر رسید و با استفاده از وکلای با تجربه پرونده های با ریسک و تعهدات قراردادی و مسئولیتهای قانونی توسط این وکلا مورد پیگیری قرار گرفت.

عزیزی ادامه داد: به منظور ایجاد سیاست متمرکز و واحد از سوی بخش های مختلف شرکت ،حل و فصل تعهدات و وصول مطالبات معوق که مربوط به مساِئل جاری شرکت و عمدتا پرونده های حقوقی که نیاز به اظهار نظر مستمر واحدهای مالی، بازرگانی، هیات مدیره ،مدیریت و امور حقوقی داشت، کمیته وصول مطالبات و ایفای تعهدات با حضور نمایندگان واحدهای یادشده با ابلاغ دستورالعمل توسط مدیر عامل محترم شرکت به صورت هفتگی جلساتی را برگزار و برنامه ریزی متمرکزی برای وصول مطالبات و کنترل ایفای تعهدات شرکت انجام گردید. اقدامات انجام شده در این خصوص از این جهت اهمیت داشت که اقدامات قانونی هر کدام از طرف های تعهد شرکت می توانست برای تولید و فعالیت شرکت اخلال ایجاد نماید. در این مسیر علاوه بر مذاکرات فشرده و مستمر با طلبکاران و بدهکاران شرکت مسیر قانونی در جهت وصول مطالبات نیز با سرعت و دقت و با استفاده از توان کارکنان این امور پیگیری گردید.و به منظور استفاده حداکثر از توان کارکنان امور حقوقی و قراردادها ضمن تقسیم کار، گزارش عملکرد روزانه، هفتگی و ماهیانه از کارکنان مطالبه می شود. همچنین نتایج تقسیم کار و نظارت و پایش نتایج عملکرد کارکنان، موجب شد که بسیاری از پرونده های معوقه به جریان افتاده و بخش عمده ای از مطالبات شرکت وصول شود. و در پایان هر ماه گزارش عملکرد ماه بررسی و ارجاع کار برای ماه آینده براساس توانایی همکاران و عملکرد ماه گذشته انجام می گیرد.

مشاور حقوقی فولاد اکسین اظهار کرد: توسعه و تجهیز امکانات مورد نیاز امور حقوقی و قراردادها از نظر نیروی انسانی ، وسیله ایاب و ذهاب و راننده و سایر لوازم اداری و تامین اعتبار برای تامین هزینه های فوری امور حقوقی از دیگر اقداماتی بود که موجب تسریع فعالیت ها و حصول نتایج بهتر شد. علاوه بر این با توجه به تجربیات ناشی از دعاوی و چالش های حقوقی قبلی و با همفکری هیات مدیره و مدیر عامل محترم، مدیر محترم فروش شرکت فولاد خوزستان که از اعضای هیات مدیره شرکت فولاد اکسین می باشند ، معاونت محترم مالی و اداری و مدیر محترم فروش و بازرگانی قراردادهای فروش شرکت فولاد اکسین خصوصا در خصوص ورق های کیفی و api مورد بازنگری قرار گرفت. در این بازنگری علاوه بر رفع ایرادات حقوقی ،سیاست هیات مدیره و مدیرعامل محترم بر حذف قراردادهای کارمزدی و تعریف جدید از قالب قراردادها در جهت استفاده از ظرفیت های حداکثری جدید برای افزایش سود شرکت از عملیات بازرگانی محصولات تولیدی حاصل شد.

ایشان تصریح کرد: یکی دیگر از فعالیات های امور حقوقی و قراردادها حضور در جلسات و نشست های مرتبط با منافع شرکت فولاد اکسین و مذاکره با مقامات قضائی، اداری و سیاسی استانی و کشوری برای رفع موانع و محدودیت های مالی و حقوقی تحمیل شده بر شرکت بود. حضور در این نشست ها موجب شد که گره بسیاری از مسائل باز شود، حضور مستمر و پیگیری های امور حقوقی و قراردادها در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، کمیته رفع موانع تولید استان و شورای صیانت دستاوردهای حقوقی ملموسی برای شرکت داشته است. علیرغم این هماهنگی ها کماکان برخی از ادارت فشارهای مالی غیر منصفانه و غیر قانونی بر شرکت تحمیل می نمایند که می تواند مانع از رشد و بالندگی این شرکت شود.

عزیزی اشاره کرد: با وصف ورود ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به موضوع کماکان این روند توسط آن سازمانها ادامه دارد که با توجه به فعالیت رو به رشد این شرکت ،انجام به موقع مسئولیت های اجتماعی و حتی فراتر از آن مشارکت در اجرای طرح هایی که منافع عمومی را در بر دارد از شهرداری و دیگر نهادها انتظار مساعدت و کمک به بهبود اوضاع شرکت می رود.

این کارشناس حقوقی بیان داشت که: اصلاح و بهبود قراردادهای خرید خدمات با همکاری مشترک کمیسیون معاملات و واحد قراردادها از اقدامات موثر همکاران در این واحد بوده است.در این امور مطالبات عمده شرکت تا حدود زیادی وصول و سه پرونده عمده وصول نشده در مراحل نهایی اجرایی و مزایده اموال بدهکاران می باشد. تعهدات قراردادی و مسئولیتهای قانونی شرکت در قبال نهادهایی چون اداره امور مالیاتی و گمرگ جمهوری اسلامی ایران منجر به تشکیل پرونده هایی در محاکم قضایی، هیات های حل اختلاف مالیاتی و تعزیرات حکومتی شده بود که با استفاده از توان وکلا و مشاوران در اختیار نتایج مطلوبی حاصل و امیدواریم بتوانیم تا تشکیل مجمع عمومی عادی سالیانه به نفع شرکت تعیین تکلیف گردند.

عزیزی گفت: در حال حاضر چالش خاصی پیش رو نداریم و با همکاری کارکنان محترم ، امور جاری اعم از مشاوره حقوقی و ارائه خدمات حقوقی به واحدهای متقاضی، انعقاد قراردادهای خرید خدمات، نظارت حقوقی بر قراردادهای فروش، طرح دعوا و دفاع از دعاوی له و علیه شرکت توسط وکلای محترم شرکت، پیگیری وصول مطالبات و کنترل و نظارت بر ایفای تعهدات و غیره به نحو احسن انجام می شود و امیدوارم با همدلی،برنامه ریزی و تقسیم به نحو مطلوب و براساس توانایی کارکنان محترم بتوانیم کمکی در فعالیت واحدهای شرکت داشته باشیم.

وی در پایان اظهار کرد: ضمن تشکر و قدردانی از اعتماد اعضای محترم هیات مدیره و مدیرعامل محترم شرکت به جهت اعتماد ،پیگیری مرتب امور جاری و مساعدت در رفع موانع پیش رو که نشان از دانش و تجربه کافی و لازم برای شرکت داری، تولید ،قعالیت و مدیریت در بازرگانی محصولات تولیدی در بهترین مسیر موجود داشته، این نوید را می دهم که امسال تکالیف مجمعی در بالاترین حد آن انجام گرفته ، مانع و چالش خاصی که تولید و فعالیت را به خطر اندازد در این امور نداریم و با حول و قوه الهی سال آینده سالی فوق العاده برای تولید ، بازرگانی محصولات و وضعیت مالی شرکت خواهد بود.

نظرات

آخرین اخبار

آخرین نظرات