شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > موج وفاق و امیدواری اکسینی ها در مراسم اعلام دستاوردها

به گزارش روابط عمومی، چهارشنبه ۳۰ مهر مراسم اعلام دستاوردهای شش ماهه سال 99 شرکت فولاد اکسین خوزستان با حضور اعضا هیات مدیره، مدیر عامل و مدیران شرکت برگزار شد.

در این مراسم ابراهیمی مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان گفت: تمایل داشتم این مراسم با حضور همه کارکنان شرکت برگزار می شد، اما به علت شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتكل های بهداشتی این مهم صورت نگرفت. نیروهای جوان و پرتلاش و پرتحرک فولاد اکسین توانستند افتخارات زیادی را برای کشور و استان رقم بزنند این اعداد و ارقامی که در فولاد اکسین به وجود آمده بسیار خوب است اما قطعا قدردانی از عواملی که این اعداد و ارقام خلق کردند رمز موفقیت و باعث ثبات و آرامش در فولاد اکسین است.

وی گفت: تعریف استراتژی ریشه نظامی دارد و به معنای پیروزی بر دشمن است. اما در حوزه کسب و کار استراتژیک یک طرح کلی برای استفاده بهتر از منابع است و ما سعی کردیم از منابع موجود در شرکت بیشترین استفاده را داشته باشیم، استراتژی باید حتما در کف سازمان اجرا شود نه اینکه آن را در پوستر های رنگارنگ به دیوارها بچسبانیم، خوشبختانه امروز در فولاد اکسین همه از سرباز تا سردار اعتقاد به استراتژی دارند.

ایشان ادامه داد: در فعالیت دوساله شرکت که ما در خدمت دوستان بودیم با سه مقوله روبرو دست و پنجه نرم کردیم یکی آنچه در گذشته اتفاق افتاد و به ما ارث رسیده است ۷۰ درصد انرژی ما را به خودش اختصاص داد و روزی که شروع کار ما بود وضعیت برند اکسین به جایی رسیده بود که پرسنل از اشتغال در فولاد اکسین احساس خوشایندی نداشتند، مقوله دوم ایجاد شرایط مناسب و ریل گذاری برای پیشرفت بود و پروژه هایی مثل گوره به جاسک و دیگر صنایع از این قبیل بودند که همت خود پرسنل هست و ۲۰ درصد انرژی را محقق کردند، امروز در تمام محافل فولادی اسم و برند فولاد اکسین زبانزد هست قبلاً قیمت محصولات ما را بازار تعیین می کرد اما اکنون تعیین قیمت در خود اکسین صورت می گیرد و با راه اندازی و بهره برداری فولادسازی فتح بازارهای جدید، تولید محصولات با ارزش افزوده، کاهش قیمت تمام شده محصولات آینده ی درخشانی ازان اکسینی هاست.

ابراهیمی بیان کرد: بامثلث نرم افزار، سخت افزار و مغزافزار حوزه منابع انسانی ما در بحث عدالت اجتماعی و رفع تبعیض و افزایش رضایت پرسنل و تحول نظام پاداش و طبقه بندی مشاغل و تغییرنظام تشکیلاتی شرکت وضع معیشتی پرسنل بهبود پیدا کرد به طوری که قدرت خرید آنها از تعاونی شرکت از ۱۵۰ میلیون تومان سال ۹۷ به ۱/۵ میلیارد شش ماهه اول سال ۹۹ رسیده است.

وی ابراز کرد: نکته ی مهمی که از روز اول هیئت مدیره محترم بر آن تاکید داشت افزایش میزان کنترل های داخلی و شفافیت در معاملات و معادلات بود و امروز در حوزه فروش و معاملات شخص تصمیم نمی‌گیرد بلکه کمیسون معاملات و خرد جمعی تصمیم ساز است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: در حوزه مالی و مالیات و تسویه حساب طلبکاران به معنای کلمه انقلاب صورت گرفت و تعهدات عقب‌مانده که برند اکسین را مخدوش کرده بود کم شده است و از دیگر نتایج زحمات پرسنل این است که کیفیت اکسین جهانی ست و بسیاری از مشتریان و خریداران اروپایی اذعان دارند که کیفیت محصولات اکسین در جهان تک است.

در ادامه این مراسم انصاریان رئیس هییت مدیره گفت: از سال ۹۱ که در فولاد اکسین حضور داشتم همیشه این ظرفیت بکر و بی نظیر فولاد اکسین را می شناختم و همیشه سعی کردیم شرایط برای بروز استعدادها و شکوفایی این پتانسیل ها فراهم شود که خوشبختانه در این وضعییت مثبت هستیم.

وی گفت: وقتی امروز اکسین را با ابتدای سال ۹۷ مقایسه می کنیم واقعاً افتخار به داشتن تحرک و تلاش پرسنل می کنیم به تعبیر دیگر همه ی آهن آلات و وسایل و اشیا می آیند و می روند ولی هر سازمانی بهترین داشته ها و گنجینه ی آن نیروی انسانی آن است. و علی رغم فشارهایی که از بیرون و خارج از عوامل شرکت به هیئت مدیره وارد شد و واقعاً سخت بود ما تمام تلاش را کردیم که زمینه ی شکوفایی پتانسیلهای فولاد اکسین را فراهم کنیم.

انصاریان گفت: عقلانیت و تدبیر و همه جانبه نگری شاید یکی از عوامل موفقیت تصمیمات ما در هیئت مدیری فولاد اکسین بود از این رو همه زحمات پرسنل دیده میشود و قدردان تمام این تلاش‌ها از سر تا ذیل شرکت هستیم و خوشحالیم که سطح زندگی و رفاه پرسنل نسبت به شرکت‌های مشابه خوب است این انگیزه می دهد به افرادی که در جاهای سخت و پر خطر کار می‌کنند تلاش بیشتر نمایند، ما هم در هیئت مدیره این تفاوتها را دیده و می بینیم و در بحث حقوق و پاداش و مزایا ان را مدنظر داریم.

رئیس هییت مدیره در خاتمه افزود: راه اندازی طرح فولادسازی میتواند به امنیت کشور کمک بکند چرا که با ایجاد شغل و اشتغال برای جوانان آنها از خیلی از مسائل و مشکلات اجتماعی نجات می یابند و با مشغول شدن و کسب درامد ضمن کمک به تولید ملی به توسعه و امنیت ملی نیز یاری می رسانند.

در ادامه این مراسم سلمان پور عضو هئیت مدیره ضمن تقدیر از تلاش پرسنل گفت: همه ما باید انرژی ها را برای طرح فولادسازی روی هم بگذاریم و همیشه آن را تکرار و تلاش کنیم تا انشاالله به بهره برداری برسد.

همچنین جنتی از اعضای هییت مدیره نیز افزود: اگر در اکسین از خود راضی باشیم و به این بسنده کنیم روز افول ما فرا رسیده است این باید آغاز یک راهی ادامه دار باشد و با بازخوردهایی که الان هست خوشحال و امید داریم که این راه با استراتژی و برنامه از کف سازمان تا راس شرکت وجود دارد و از تک تک دوستان تشکر می کنم و روزی که موفقیت طرح فولاد سازی و تامین مواد اولیه خودمان و اشتغال بیشتر ایجاد شود قطعا آن روزهای بهتری از امروز هستند.

در پایان یارعلی زاده عضو دیگر هییت مدیره اکسین اظهار کرد: استراتژی از همه چیز برای یک مدیر واجب تر است، این تقدیر و تشکر هایی که امروز از جانب پرسنل و هیئت مدیره و مدیرعامل نسبت به هم صورت گرفت نشان از وفاق و وحدت و انسجام درونی فولاد اکسین دارد و انشالله در شرایطی هستیم که بتوانیم یک پردازش هم به بحث رفاه بیشتر پرسنل و حتی مسکن آنها بزنیم این نوید و امید را در آینده همکاران و همراهان ما بیشتر خواهند دید.

گفتنی ست در پایان به تعدادی از مدیران و روسای فولاد اکسین با اهدای لوح تقدیر آیین مراسم قدردانی انجام شد.

{gallery}jashnpiroozi{/gallery}

نظرات

آخرین اخبار

آخرین نظرات