شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > مدیر عامل: در تمامی انتصابات، شایسته سالاری مطرح بوده و لاغیر
23 بهمن 1394
کد خبر: 3666

همزمان با روزهای پر از شور و نشاط پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و 22 بهمن ماه، جشنی با حضور کارکنان شرکت در محل تالار اجتماعات برگزار شد که در این برنامه مدیر عامل شرکت نیز به ارائه گزارش کاملی از وضعیت شرکت و برنامه های پیش رو پرداخت.

همزمان با روزهای پر از شور و نشاط پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و 22 بهمن ماه، جشنی با حضور کارکنان شرکت در محل تالار اجتماعات برگزار شد که در این برنامه مدیر عامل شرکت نیز به ارائه گزارش کاملی از وضعیت شرکت و برنامه های پیش رو پرداخت.

آقای قنواتی در ابتدای سخنان خویش با تبریک ایام پیروزی انقلاب اسلامی گفت: هر چه بیشتر فکر می کنیم به اثر بخشی انقلاب بیشتر می رسیم. اکنون از هر انسان منصف خارج از مرزهای میهن عزیزمان هم می شود فهمید که همه مردم ایران را به خوش نامی و کارکشتگی می شناسند. وی در ادامه گریزی هم داشت به بحث انتخابات و اظهار داشت: انتخابات این دوره بسیار حائز اهمیت بوده و دو انتخاب مهم در پیش روست و همگی ما باید با بصیرت عمل کنیم و برای تقویت هویت نظام مقدس جمهوری اسلامی، با هر عقیده و گرایش سیاسی که هستیم در پای صندوق های رای حاضر شویم.

وی با بیان اینکه ما در کنار هم اعضاء یک خانواده هستیم و در خانواده هم افراد به همدیگر گزارش می دهند، گزارش خود را آغاز کرد و گفت: من در این مجال سعی می کنم انتظارات خود و هیئت مدیره محترم را هم بیان نمایم.

وی گفت: شرایط بحرانی فولاد را همه شما عزیزان می دانید. در 6 ماهه گذشته همه شرکتهای با بحران های گوناگون روبرو شده اند. اما اینکه وضع ما اکنون عالیست و رو به رشد هستیم، همگی را مدیون شما هستیم. ما تیمی هستیم که در بدترین شرایط هم باید خوب باشیم. اگر نگاهی به ارزش سهام شرکت های رقیب در بورس داشته باشیم، سیر نزولی را شاهد خواهیم بود.

آقای قنواتی افزود: در این زمان کوتاه فرصت ندارم که به تک تک موارد همچون افزایش آماده به کاری، میزان تولید و … اشاره نمایم اما در یک کلام باید بگویم که رو به رشد هستیم در حالیکه همه با نزول رو به رو هستند اما ما از چشم انداز 850 هزار تن 98 درصد آنرا محقق نموده ایم. یکی از مدیران خارجی شرکت های فولادی بیان کرد که “فکر نمی کردم که تیم شما به این خوبی سوار بر کار شوند”

وی در ادامه به این مسئله هم اشاره ای داشت که : سازمان کارآفرین سازمانی است که در آن بحث و جدل و ایده های نو باشد و ما نباید از اینکه ایده های جدید و نو انجام می شود، نگران باشیم.

اما از دیگر بحث هایی که توسط مدیر عامل شرکت مطرح شد این بود که:

– برنامه ها و اهداف رو به جلو و با گام های بزرگ انجام شده و تهاجمی عمل می شود و از حدود 700 هزار تن سال قبل در سال جاری هدف 850 هزار تن تولید قرار داده شد.

– مشتری مداری ، تنها احترام قائل شدن و اهمیت دادن به خریداران محصولات مان نیست بلکه، کارکنان هر واحد مشتری آن واحد اند و مدیران باید آگاه باشند که تک تک نیروها برای سازمان ما مهم هستند.

– شایسته سالاری از مهم ترین ارزشهای فولاد اکسین است.

– بدون کار گروهی به هیچ جا نمی رسیم و اگر موفقیتی هم هست متعلق به همه است.

– به دنبال تعالی سازمانی هستیم.

در ادامه مدیر عامل شرکت موضوع اصلی سخنان خویش را که همانا بحث داغ ابلاغ چارت سازمانی جدید بود، مطرح نمود. وی گفت: ما در قراردادهای جدیدی که برای سال آینده تنظیم می کنیم، باید هر نفر در جایگاه خود بنشیند و فرد بی جایگاه نداریم. بعد از مطالعات و بررسی های گسترده به این نقطه رسیدیم که از پایان سال جاری چارت اجرایی شود. قنواتی افزود: خدا را شاهد می گیرم که در تمامی انتصابات، شایسته سالاری مطرح بوده و لاغیر. کلیه افراد در بخشی بنام احراز شایستگی توسط کمیته عالی منابع انسانی بررسی می شوند. برای افراد مهم و تاثیر گذار هم که توان و امکان ایجاد جایگاه مد نظر وجود نداشته باشد، از هیئت مدیره خواسته ایم تا مزایای جایگاه مناسب فعالیت شان را به آنها بدهیم.

ایشان با اشاره به اینکه هر کسی در اکسین کار می کند، اکسینی خطاب می شود، گفت : نیروهای کار و تامینی با اکسینی ها فرقی ندارند.

وی در ادامه گفت ما بدنبال طرح توسعه اکسین هستیم تا با پیاده سازی طرح فولاد سازی به مجتمع فولاد اکسین تبدیل بشویم.

مدیر عامل شرکت در پایان پاسخ گوی سوالات مطرح شده از سوی کارکنان حاضر در برنامه بودند.

لازم بذکر است از دیگر آیتم های این جشن که با حضور حدود 300 نفر از مدیران و کارکنان شرکت برگزار می گردید، سخنرانی حاج آقا بلک مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خوزستان، اجرای موسیقی و تقلید صدا، رونمایی از نرم افزار موبایلی اکسینیها، بود.

{gallery}jashn_22_bahman-94-11-21{/gallery}

همزمان با روزهای پر از شور و نشاط پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و 22 بهمن ماه، جشنی با حضور کارکنان شرکت در محل تالار اجتماعات برگزار شد که در این برنامه مدیر عامل محترم نیز به ارائه گزارش کاملی از وضعیت شرکت و برنامه های پیش رو پرداخت
نظرات

آخرین اخبار

آخرین نظرات