شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت: محصولات اکسین میتواند در پروژه های مهم بین المللی مورد استفاده قرار گیرد

دکتر دهقان مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه نفت،گاز،پالایش و پتروشیمی با حضور در غرفه شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت : تست های تخصصی بر روی محصولات اکسین برای پروژه گوره به جاسک نشان داد که محصولات اکسین نه تنها در پروژه های داخلی بلکه در پروژه های مهم بین المللی نیز میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان دکتر دهقان روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی گفت : امروز در غرفه شرکت فولاد اکسین خوزستان حضور پیدا کردیم و علت اینکه امروز در اینجا هستیم حضور پررنگ شرکت فولاد اکسین در پروژه ملی گوره به جاسک است.

مدیرعامل شرکت متن در ادامه در خصوص این پروژه گفت:طرح گوره به جاسک یک طرح انتقال نفت به فاصله ۱۰۰۰ کیلومتر از منطقه گوره به جاسک است که بخش اصلی این طرح تامین لوله به مقدار ۳۸۰ هزار تن و فاصله ۱۰۰۰ کیلومتر می باشد.

وی افزود :با توجه به اینکه این پروژه برای تامین لوله‌های انتقال نفت محیط ترش است در گذشته لوله و یا ورق آن از خارج از کشور وارد می شد ، اما در این طرح این عزم بوجود آمد که هم از ظرفیت های داخلی استفاده کنیم و بالاتر از آن توانمندی داخلی را بوجود بیاوریم.این نگاه همزمان شد با تحریم های خارج از کشور و این رویکرد را تقویت کرد و تهیه تختال ، ورق و لوله آن به طور کامل در داخل از کشور می باشد و امروز به لطف خدا و توان داخلی ۷۵۰ کیلومتر از این طرح را اجرا کرده ایم.

دکتر دهقان به استراتژیک بودن این پروژه اشاره کرد و افزود:پروژه گوره به جاسک به چند دلیل جز پروژه های بسیار مهم کشور است یکی اینکه در بحث رقابتی که در منطقه وجود دارد و متاثر از وضعیتهای ژئوپولیتیکی ، سیاسی و اقتصادی است ، و بحث نفت که در منطقه نقش مهمی دارد ، این پروژه باعث میشود تا از بقیه رقبا عقب نمانیم.

وی در ادامه گفت : بحث دیگر توسعه جنوب شرق کشور از نظر توسعه ظرفیت های موجود است که پروژه را از نظر توسعه زیربنایی متمایز میکند و موضوع دیگر این است که صفر تا صد این پروژه در بد ترین شرایط تحریم در داخل از کشور و توسط شرکتهای داخلی اتفاق افتاد و همچنین تاثیر آن در ایجاد اشتغال در کشور است.

مدیرعامل شرکت متن در ادامه به نقش فولاد اکسین در این پروژه اشاره کرد و گفت : شرکت فولاد اکسین ویژگی منحصر بفردی دارد که با توجه به اینکه نیاز به تامین ورق های سرویس ترش در داخل کشور بوجود آمد باعث شد تا این توانمندی تثبیت شود .

وی افزود : خدا را شکر امروز که با دوستانمان در فولاد اکسین در ارتباط هستیم شاهد رونق و جهش تولید در این شرکت هستیم و وضعیت این شرکت از حالت رکود به حالتی پویا و مستحکم تبدیل شده است.

وی در ادامه گفت : با چشم اندازی که امروز مدیریت و کارکنان این شرکت ترسیم کرده اند بی شک در آینده شاهد طی کردن مراحل بالاتری از رونق تولید و صنعت در این شرکت خواهیم بود.

دکتر دهقان همچنین با اشاره به کیفیت مورد تائید محصولات فولاد اکسین در این پروژه افزود: از نظر کیفیت محصولات اکسین در پروژه گوره به جاسک در واقع کیفیت محصولات با یک سری تست های تخصصی سنجیده میشود که تمام تست های مورد نیاز پروژه گوره به جاسک و محیط های ترش انجام و محصول فولاد اکسین این آزمایشات را پاس کرده است و در واقع ما را به این نتیجه رساند که محصولات تولیدی اکسین نه تنها میتواند پاسخگوی پروژه مهم داخلی باشد بلکه میتواند در پروژه های بین المللی مورد استفاده قرار گیرد.

مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت در پایان گفت:ما نیز در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در حمایت از تولید داخل و سیاست های وزارت نفت حداکثر سعی خود را خواهیم کرد تا نیازمندی های خود را از شرکتهای توانمند داخلی مثل فولاد اکسین که امتحان خود را پس داده تامین کنیم.

نظرات

آخرین اخبار

آخرین نظرات