شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > متخصصان و جوانان فولاد اکسین وزارت نفت را از واردات بی نیاز کردند
28 بهمن 1398
کد خبر: 3973

بیژن نامدار زنگنه در بازدید از شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: با تلاش متخصصان و جوانان فولاد اکسین، وزارت نفت از واردات بی نیاز شد.

بیژن نامدار زنگنه در بازدید از شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: با تلاش متخصصان و جوانان فولاد اکسین، وزارت نفت از واردات بی نیاز شد.

 

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در سفر به استان خوزستان و در حاشیه بازدید از شرکت فولاد اکسین در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، ضمن اعلام حمایت از تولید کنندگان و صنعتگرانی که عزم خود را برای اتمام پروژه گوره جاسک در سال ۱۴٠٠ جزم کرده اند، گفت: باعث افتخار ماست که متخصصین و جوانان فولاد اکسین توانستند صنعت نفت را در شرایط تحریمی از وارد کردن ورق‌های مورد نیاز نجات دهند.

او افزود: پروژه گوره به جاسک اولویت وزارت نفت است و تا اتمام آن هرچه ورق ترش و شیرین در فولاد اکسین تولید شود آن‌ها را وزارت نفت خریداری می‌کند.

امین ابراهیمی مدیر عامل فولاداکسین خوزستان در نشست هم اندیشی مدیران صنعت نفت و صنعت فولاد کشور که با حضور زنگنه وزیر نفت و هیات همراه او برگزار شد، مسائل مهمی را پیرامون همکاری بیشتر در خصوص افزایش تولید در سالی که از سوی مقام معظم رهبری بعنوان سال رونق تولید داخلی معرفی شده است، مطرح کرد.

او ضمن ارائه گزارشی از عملکرد فولاد اکسین خوزستان در یکسال اخیر و آمار و ارقام و تاکید بر پتانسیل‌های شرکت مبنی بر تولید بیش تربیان داشت: در ۱٠ سال گذشته شرکت درگیر تولید ورق‌های ساختمانی بود که بهره کمی را به همراه داشت، اما این کارخانه یونیک به لطف پروژه گوره جاسک و اعتماد وزیر نفت توانست رکورد ۱۰ ساله تولید و صادرات را بشکند و برای اولین در ایران ورق‌های مورد نیاز صنعت نفت را تولید کند.

پس از این نشست، وزیر نفت، مدیران نفت و فولاد از خط تولید فولاد اکسین خوزستان بازدید گسترده بعمل آوردند و بخش‌های مختلف آن را مورد کاوش قرار دادند و سپس فاز دوم آزمایشگاه خوردگی فولاد اکسین که نقش اساسی در پیش بردن پروژه گوره جاسک دارد افتتاح شد.

دوشنبه ۲۸ بهمن ماه بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت به همراه کرباسیان مدیر عامل شرکت ملی نفت، فلاحتیان و… در سفر به استان خوزستان با مدیران شرکت فولاد اکسین خوزستان نشست تخصصی برگزار کردند.

نظرات

آخرین اخبار

آخرین نظرات