شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در افتتاحیه نمایشگاه نفت اهواز: لوله‌های تولید شده در شرکت‌های لوله سازی اهواز و فولاد اکسین باعث کاهش وابستگی به خارج شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت، غلامرضا شریعتی روز جمعه در آیین افتتاح یازدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت و هفدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت حفاری خوزستان که در محل تالار اجتماعات باشگاه نفت برگزار شد، اظهارداشت: صنعت نفت و تولید آن با خوزستان عجین است و حتی اگر تولید نفت در استان‌های زیر مجموعه شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب را درنظر نگیریم، کل تولید شرکت‌های نفتی دیگر از جمله، فلات قاره، شمال و غیره شاید کمتر از تولید نفت در استان خوزستان باشد.

ایشان در بخشی از سخنان خود در رابطه با هماهنگی خوب ایجاد شده میان شرکت های فولادی کشور در پروژه خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک بیان کرد، نمی‌توان گفت تحریم‌ها اثرگذار نیستند، اما این شرایط باعث می‌شود تا ما به سمت برطرف کردن مشکلات به وجود آمده، هدایت شویم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه با دانش جوانان کشور شاهد تلاش برای کم اثر کردن تحریم‌ها هستیم، افزود: احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره – جاسک نمونه‌ای از این تلاش ها است که از لحاظ امنیت ملی نقش حیاتی ایفا خواهد کرد و وابستگی کشور به خلیج فارس را کاهش می‌دهد.

نماینده عالی دولت در استان یادآور شد: لوله‌های این پروژه با اتکا به توانمندی‌های استان در شرکت‌های لوله سازی اهواز و فولاد اکسین تولید می‌شود که باعث رونق صنایع و کاهش وابستگی به خارج از کشور شده است.

وی یادآور شد: در این رابطه هماهنگی بسیار خوبی بین صنایع فولادی انجام شده به صورتی که شمش مخصوص این لوله‌ها را شرکت فولاد مبارکه اصفهان، ورق آن را فولاد اکسین خوزستان و تبدیل به لوله شدن آن در شرکت لوله سازی اهواز انجام می شود تا امکان اجرایی شدن این پروژه عظیم را شاهد باشیم.

طرح استراتژیک و ملی انتقال نفت خام گوره به جاسک و تاسیسات نفتی بندرجاسک با هدف انتقال یک میلیون بشکه نفت خام سبک و سنگین صادراتی در روز از طریق یک خط لوله ۴۲ اینچ با طول تقریبی یکهزار کیلومتر و با استفاده از پنج تلمبه خانه بین راهی و ۲ ایستگاه توپکرانی، همچنین تعداد ۱۱ پست برق و خطوط انتقال برق به طول تقریبی ۱۸۰ کیلومتر، ‌ در دستور کار شرکت ملی نفت ایران قرار دارد. این طرح شامل پایانه دریافت نفت، ‌۲۰ مخزن به ظرفیت مجموع ۱۰ میلیون بشکه و تاسیسات جانبی شامل سه عدد گوی شناور و اسکله صادراتی است.

یازدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت و هفدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت حفاری خوزستان از ۲۲ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه های استان خوزستان در اهواز آغاز به کار کرد.

منبع/ایرنا

نظرات

آخرین اخبار

آخرین نظرات