شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > عزم راسخ فولاد اکسین جهت تامین برق پایدار
19 آبان 1400
کد خبر: 4171

تامین برق پایدار برای شرکت فولاد اکسین همواره یکی از اساسی ترین مسائلی بوده است که در طی سالهای اخیر مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

تامین برق پایدار برای شرکت فولاد اکسین همواره یکی از اساسی ترین مسائلی بوده است که در طی سالهای اخیر مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی، مهندس احمدوند نماینده اجرایی فولاد اکسین در خط انتقال و پست 400 کیلوولت در این خصوص بیان کردند، میزان ظرفیت انرژی مورد نیاز برای طرح فولادسازی و همچنین خط نورد فعلی 300 مگاوات پیش بینی شده است. در همین خصوص در یک گام راهبردی قرارداد مشارکتی با شرکت فولاد خوزستان در زمینه احداث پست 400/230 کیلوولت با ظرفیت 1000 مگاوات توان، تنظیم و به امضای طرفین رسید و از سال1397 عملیات اجرایی برای احداث پست مقسم و خط انتقال 400 کیلوولت شروع شد و تا کنون 82 درصد پیشرفت فیزیکی حاصل شده است.

وی‌گفت، برای تکمیل پروژه فوق در این مراحل پایانی، می بایست خط 230 کیلوولت فولاد خوزستان که از بالای پست جدید (آرنا) عبور می‌کرد، جمع آوری و از یک مسیر جدید (سایت فولاد اکسین) به پست برق داخلی فولاد خوزستان انتقال یابد.

مهندس احمدوند افزود، عملیات جابجایی خط 230 کیلوولت (طرح واریانت) در اسفند 1399 شروع شد و تا کنون بانصب هفت پایه دکل به ارتفاع‌های مختلف با سیم اندازی به طریق دو مداره آماده اتصال به فولاد خوزستان است و در مراحل پایانی انجام کار می باشد.

وی در پایان از واحدهای بهره برداری، حقوقی، مالی، روابط عمومی، اداری، ایمنی، حراست و خدمات شرکت بواسطه همکاریشان در خصوص پست مقسم و اجرای طرح واریانت تشکر نمودند.

نظرات

آخرین اخبار

آخرین نظرات