شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > سمینار آنلاین روانشناسی مهارت تصمیم گیری در فولاد اکسین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شرکت، سمینار آنلاین روانشناسی با موضوع “مهارت تصمیم گیری” از سلسله سمینارهای مهارتهای ده گانه زندگی توسط واحد آموزش شرکت جهت کارکنان و اعضاء خانواده آنها با حضو‌ر دکتر رضایی عضو هیئت علمی دانشگاه به صورت آنلاین برگزار گردید.

رضا آبدیده مدیر آموزش در این باره گفت، این سمینار در راستای افزایش بهره وری سازمانی از طریق ایجاد آرامش و ثبات در کانون خانواده و حفظ تعادل کار و زندگی بوده و با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت آنلاین برنامه‌ریزی شد و خوشبختانه با استقبال خوب پرسنل و خانواده آنها مواجه گردید.

مدیر واحد آموزش افزود، مهارت های زندگی مهارت هایی هستند که توانایی اجتماعی و روحی فرد را افزایش می دهند و موجب می شوند تا به نحوی بهتر و موثرتر با مشکلات و دشواری های زندگی مواجه شود.

وی خاطرنشان کرد، هر قدر مهارت های زندگی فردی بالاتر باشد، او بهتر می تواند سلامت روان و رفتار خود را حفظ کند و به شیوه ای منطقی و کارآمد مشکلات پیش آمده را برطرف کند. مهارت های زندگی قدرت سازگاری افراد را بالا می برد و شخص می تواند مسئولیت های اجتماعی و شخصی زندگی را بهتر بپذیرد.

رضا آبدیده در ادامه گفت، بر اساس تقسیم بندی سازمان بهداشت جهانی، مهارتهای ده گانه زندگی عبارتند از: مهارت تصمیم گیری، توانایی حل مسئله، توانایی تفکر خلاق، توانایی تفکر نقادانه، ارتباط موثر با دیگران، توانایی برقراری روابط بین فردی سازگارانه، خودآگاهی، همدلی با دیگران، مهارت رویارویی با هیجان و مهارت کنترل استرس.

همچنین عنوان کردند که در دوره آموزشی مهارت تصمیم گیری، انواع روشهای تصمیم گیری، اشتباهات تصمیم گیری، مراحل تصمیم گیری و راهکارهای تقویت مهارت تصمیم گیری، از جمله سرفصل هایی بود که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

لازم به ذکر است مسابقه ای از مباحث ارائه شده در سمینار برای پرسنل و خانواده آنها از سوی واحد آموزش تدوین و سوالات آن در اختیار همکاران قرار خواهد گرفت.

نظرات

آخرین اخبار

آخرین نظرات