شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > سلیمانی: فعالیت صدرفردا، اولین شتاب‌دهنده معدن تیرماه آغاز می‌شود

غلامرضا سلیمانی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: صدرتامین با درک تغییر پاردایم‌های جهانی نگرشی جدیدی به معدن و صنایع معدنی دارد و از این رو نخستین شتاب‌دهنده حوزه معدن و صنایع معدنی تیر ماه با عنوان صدرفردا فعالیت رسمی خود را آغاز می‌کند.

وی گفت: رسالت این شتاب‌دهنده حمایت از استارتاپ‌ها و ایده‌های نو در بخش معدن و صنایع معدنی است. صدر تامین نگاه ویژ‌های به هوشمندسازی معادن، معدنکاری نوین، توجه به عناصر استراتژیک ملی و … دارد و دیگر شرکت‌ها نیز در این مسیر اقدامات لازم و همکاری قابل توجهی خواهد داشت.

سلیمانی حرکت به روز در مسیر توسعه و پیشرفت را کلید بقا در صنعت برشمرد و گفت: در دنیای امروز، رابط‌های مستقیم بین توسعه تکنولوژی و پیشرفت در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هر کشور برقرار است. به طوری که می‌توان گفت تکنولوژی عامل اساسی برای ایجاد ثروت، دانایی و توانایی کشور‌ها بوده و ابزاری قدرتمند در توسعه ملی به شمار می‌آید.

وی ادامه داد: تکنولوژی طبق تعریف اسکاپ، چهار رکن اساسی دارد: انسان، ماشین، سازمان و اطلاعات که تعامل این‌ها با یکدیگر موجب رشد و توسعه اقتصادی می‌شوند. از میان چهار رکن تکنولوژی، انسان نقش محوری و بنیادی دارد. استفاده از بهترین و مدرن‌ترین ماشین آلات بدون نیروی انسانی متخصص و ماهر ممکن نیست. اینجاست که اهمیت ارتباط بین صنعت و دانشگاه بیش از پیش روشن می‌شود.

وی تصریح کرد: در این راستا چندین قرارداد و تفاهمنامه میان صدرتامین، شرکت‌های تابعه با دانشگاه‌های مطرح کشور نظیر دانشگاه تهران، شهید بهشتی، آزاد اسلامی و. در حوزه آموزش پرسنل، عارضهیابی، حمایت از استارتاپ‌ها و… منعقد شده است و همه شرکت‌های هلدینگ از باید تلاش کنند که در این زمینه پیشگام باشند.

بنا به گفته سلیمانی، هلدینگ صدرتامین و شرکت‌های تابعه تمام تلاش خود را در سال جهش تولید به کار خواهند گرفت که اکثر پروژه‌های سرمایه گذاری هلدینگ و شرکت‌های تابعه را تا پایان سال ۱۳۹۹ به بهره برداری برسند تا به توان از این محل به ایجاد اشتغال برای جوانان و هم به تولید ثروت برای سهامداران و ذینفعان پرداخت.

وی ادامه داد: صدر تامین براساس سیاست‌های دولت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی اقدام به تدوین برنامه‌های راهبردی و استراتژی‌های متناسب برای عملیاتی کردن آن‌ها نموده و شرکت‌های تابعه در این راستا اقدامات لازم را در دستور کار دارند. 

نظرات

آخرین اخبار

آخرین نظرات