شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > دکتر اشرفی مدیر کل سازمان حفاظت از محیط زیست خوزستان در مورد پروژه فولادسازی اکسین گفت: با نظارت محیط زیست و پایش فولاداکسین از این پروژه به عنوان یک فرصت برای اهواز و خوزستان یاد خواهد شد

به گزارش روابط عمومی شرکت، امروز یکشنبه 26 مرداد جلسه ای با حضور مدیر کل سازمان حفاظت از محیط زیست استان، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اهواز و مدیر عامل، نائب رئیس هیات مدیره و معاونین و مدیران فولاد اکسین در رابطه با فرایندهای مربوط به محیط زیست در فولاد اکسین و رعایت این موارد در طرح فولاد سازی شرکت در سالن کنفرانس حوزه مدیریت برگزار شد.

مهندس ابراهیمی مدیر عامل فولاد اکسین خوزستان در ابتدای این جلسه ضمن خیر مقدم به حاضرین جلسه، طی گزارشی آخرین وضعیت فولاد اکسین را تشرح کرد و پس از آن مدیران این شرکت در خصوص محیط زیست و طرح فولاد سازی اکسین گزارشاتی را بیان کردند.

لازمه تداوم در پویایی و اشتغال زایی فولاد اکسین، راه اندازی طرح توسعه فولاد سازی می باشد.

ایشان اظهار داشت: با توجه به نیاز کشور به ورق های آلیاژی خاص و api، خط نورد ورق عریض فولاد اکسین راه اندازی شد، که نیاز اصلی آن جهت تحقق این هدف مواد اولیه (اسلب) خاص می باشد که در حال حاضر با توجه به پرژه های فولاد اکسین در حوزه تامین ورق های وزارت نفت در حوزه ترش و شیرین از شرکت فولاد مبارکه تامین می شود که آن هم جوابگوی خط نورد اکسین نمی باشد، بر این اساس لازمه تداوم در پویایی و اشتغال زایی فولاد اکسین، راه اندازی طرح توسعه فولاد سازی می باشد.

وی افزود: مجوز این طرح از سوی هیئت دولت در سال 1396 صادر و در دو مرحله نیز تمدید شد، که خوشبختانه با پیگیری های هیات مدیره و موافقت سهامدارن شرکت از بهمن ماه 98 اقدامات لازم در این خصوص انجام و به امید خدا در شهریور ماه گشایش پاکات مناقصه آن برگزار خواهد شد.

راه اندازی طرح فولادسازی موجب اشتغال زایی مستقیم 1000 نفر مستقیم و 7000 نفر غیر مستقیم در این شرایط خواهد شد.

 

مهندس ابراهیمی اشاره کرد: سیستم در نظر گرفته شده در این طرح، بر اساس تکنولوژی روز اروپایی و ژاپنی به صورت احیاء فولاد سازی به ورق می باشد که برای اولین در کشور اتفاق خواهد افتاد و با رعایت پروتکل های زیست محیطی می باشد که راه اندازی ان موجب اشتغال زایی مستقیم 1000 نفر مستقیم و 7000 نفر غیر مستقیم در این شرایط خواهد شد.

 

در ادامه این نشست دکتر اشرفی بیرگانی مدیرکل محیط زیست خوزستان در خصوص همکاری و همیاری فولاد اکسین در موضوعات محیط زیستی و راه اندازی طرح عظیم فولادسازی موارد مهمی را اشاره کرد.

اشرفی بیرگانی تصریح کرد: شرکت فولاد اکسین برای استان خوزستان و کشور عزیزمان در پروژه خط انتقال نفت گوره به جاسک در شرایطی که درگیر جنگ اقتصادی هستیم افتخارآفرینی کرده و به همین سبب از مدیرعامل و هیئت مدیره این شرکت تقدیر و تشکر می کنم.

وی افزود: در حال حاضر فولاد اکسین بنا بر نظر کارشناسان از لحاظ زیست محیطی بحمدالله هیچ مشکل خاصی ندارد و در موضوع انتقال پساب های شرکت به چرخش تولید و بهره برداری از مزایای آن هم، اگر واقعاً این امکان وجود داشته باشد که به طریق صحیح پساب فولاد اکسین به تصفیه خانه شرکت فولادخوزستان متصل شود، اصرار خاصی بر احداث یک سیستم تصفیه خانه مستقل نیست که تحقق این مهم برای دوشرکت مفید است.

با همکاری و همیاری محیط زیست و فولاد اکسین این پروژه هرچه زودتر افتتاح شود.

مدیرکل محیط زیست استان در خصوص طرح فولاد سازی فولاد اکسین اظهار کرد: با توجه به حساسیت این پروژه استراتژیک و زمین های مناسبی که برای احداث این واحد در مجموعه فولاد اکسین است بنا به مصوبه هیئت دولت مقرر شد که طرح فولاد سازی در مجموعه کنونی شرکت راه اندازی شود و باتوجه به گزارشهای امیدوارکننده و استاندارد زیست محیطی که برای طرح فولادسازی ارائه شده ما امیدوار هستیم که با همکاری و همیاری محیط زیست و فولاد اکسین این پروژه هرچه زودتر افتتاح شود.

بروزترین و مدرن ترین روش‌ها در طرح فولادسازی به کار گرفته خواهد شد

ایشان ادامه داد: بر اساس گزارشهای متخصصین فولاد اکسین که به ما داده شد بروزترین و مدرن ترین روش‌ها در طرح فولادسازی به کار گرفته خواهد شد و با نظارت محیط زیست و پایش فولااکسین از این پروژه برای شهر اهواز و برای استان خوزستان به عنوان یک فرصت یاد خواهد شد و این صنعت می تواند یک الگوی زیست محیطی برای سایر صنایع باشد.

وی در پایان اشاره کرد: در موضوعات محیط زیستی فولاد اکسین، مهندس ابراهیمی مدیرعامل شرکت نیز حساسیت‌ و دقت نظر ویژه ای دارند از این رو ما به گونه‌ای عمل می کنیم که انتظارات اکسین پاسخ داده شود و الزامات مدنظر نیز رعایت گردد.

 

{gallery}zist{/gallery}

نظرات

آخرین اخبار

آخرین نظرات