شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > تولیدات ورق‌های API اکسین قدرت فتح بازار اتحادیه اروپا را دارند
13 آذر 1400
کد خبر: 4184

عضو هیئت مدیره شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: تولیدات ورق‌های فولادی API کیفیت بسیار خوبی دارند به طوری که برای کشورهای حاشیه خلیج فارس و اسپانیا صادر می‌شوند و قدرت این را دارند که بازار اتحادیه اروپا را نیز فتح کنند.

عضو هیئت مدیره شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: تولیدات ورق‌های فولادی API کیفیت بسیار خوبی دارند به طوری که برای کشورهای حاشیه خلیج فارس و اسپانیا صادر می‌شوند و قدرت این را دارند که بازار اتحادیه اروپا را نیز فتح کنند.

 جنتی عضو هیئت مدیره فولاد اکسین در خصوص خط تولید و آزمایش موفق ورق API 5LX80PSL2، جدیدترین تولید فولاد اکسین، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد:  تمام مشکلات و کاستی‌هایی که در سال 1400 وجود داشت فولاد اکسین با همت جوانان و متخصصین عملکرد مثبتی داشت و مشکلاتی که میتوانست پیشرفت شرکت را تهدید کند به فرصت تبدیل کرد.

وی افزود: به طور مثال در مردادماه امسال که قطعی‌ برق بود هیچ خللی در تولید اکسین ایجاد نشد چرا که از قبل در این خصوص راهکارهای جایگزین دیده شده بود. 

عضو هیئت مدیره شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: بر اساس رسالتی که در اکسین از ابتدا وجود داشت همواره ۵۰ درصد از تولیدات آن ورق‌های API، نزدیک ۱۰ درصد ورق‌های ساختمانی و مابقی آن به تولید ورق‌های آلیاژی خاص اختصاص داده و هم اکنون هرگونه نیازی که در حوزه تولید این ورق‌ها باشد فولاد اکسین قادر به پاسخ نیاز مشتری و تولید آنها است.

وی اضافه کرد: ورق API 5LX80PSL2 در صنعت نفت و گاز کاربرد دارد این ورق به کاهش هزینه تمام شده در پروژه‌ها کمک کرده و میزان فولاد استفاده شده را تا 20 درصد کم می‌کند، نکته قابل توجه این است که صفر تا صد این گونه فولادی در داخل کشور تولید می‌شود، بر این اساس مواد اولیه این نوع محصولات فولادی از فولاد مبارکه به اکسین برای تبدیل به ورق آورده می‌شود.

جنتی بیان کرد:  با توجه به عمر بالا و مستهلک شدن برخی از خطوط لوله انتقال نفت و گاز، ورق‌های فولادی API 5LX80PSL2 می‌تواند هم در بحث اصلاح خطوط فرسوده و هم در تاسیس خطوط جدید ورق‌های لازم را تولید کند، تولیدات ورق‌های فولادی API کیفیت بسیار خوبی دارند به طوری که برای کشورهای حاشیه خلیج فارس و اسپانیا صادر می‌شوند و قدرت این را دارندکه بازار اتحادیه اروپا را نیز فتح کنند.

وی تصریح کرد: از آنجا که صنعت فولاد کشور همواره در حال رشد است، نباید درخصوص قطعی های برق و گاز در اولویت باشد و نگاه ویژه‌ای به این صنعت ارز آور و کارآفرین صورت گیرد.

نظرات

آخرین اخبار

آخرین نظرات