شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > بازدید وزیر نفت از خط تولید ورق API فولاد اکسین خوزستان/ بهره برداری از فاز نهایی آزمایشگاه خوردگی
29 بهمن 1398
کد خبر: 3977

وزیر نفت به همراه جمعی از مسئولین از خط تولید ورق های عریض و ورق های API (مورد استفاده در صنایع نفت و گاز) فولاد اکسین بازدید کرد.

وزیر نفت به همراه جمعی از مسئولین از خط تولید ورق های عریض و ورق های API (مورد استفاده در صنایع نفت و گاز) فولاد اکسین بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت به نقل از ایلنا، عصر امروز دوشنبه ۲۸ بهمن ماه، بیژن نامدار زنگنه به همراه مدیرعامل شرکت ملی نفت و غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و جمعی از مسئولین از خط تولید ورق های عریض و API فولاد اکسین خوزستان، بازدید کرد؛ همچنین طی آیینی از فاز نهایی آزمایشگاه خوردگی فولاد اکسین خوزستان بهره برداری شد.

زنگنه ضمن اعلام حمایت از تولیدگران و صنعتگرانی که عزم خود را برای اتمام پروژه گوره جاسک در سال ۱۴٠٠ جزم کرده اند، گفت: باعث افتخار ماست که متخصصین و جوانان فولاد اکسین توانستند صنعت نفت را در شرایط تحریمی از وارد کردن ورقهای مورد نیاز نجات دهند.

وی بیان کرد: پروژه گوره جاسک الویت وزارت نفت است و تا اتمام آن هرچه ورق ترش و شیرین در فولاد اکسبن تولید شود آنها را وزارت نفت خریداری می کند. 

در ادامه، امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: آزمایشگاه فولاد اکسین آزمایشگاه مکانیک متالوگرافی و آزمایشگاه خوردگی فلزات تشکیل شده است که عملیات ساخت آن، خردادماه سال جاری با بکارگیری پیمانکاران داخلی و مطابق استانداردهای صنایع مصرف کننده آغاز شده است و در ۱۵ شهریورماه سال جاری اولین نمونه ورق در این آزمایشگاه مورد آزمایش قرار گرفت.

وی افزود: ظرفیت کاری آزمایشگاه خوردگی فلزات در هر نمونه آزمون براساس استاندارد، دارای ابعاد ۲۰*۱۰۰ میلی متر بوده که نمونه ها در روش تست HIC به مدت ۹۶ ساعت و در روش تست SSCC به مدت ۷۲۰ ساعت تحت آزمایش قرار می گیرند.

ابراهیمی ادامه داد: با توجه به شرایط بوجود آمده در اثر تحریم های اقتصادی و عدم ارائه ضمانت نامه توسط شرکت های خارجی، ریسک تامین و انجام خدمات توسط این شرکتها بالاتر رفته است، به همین دلیل برای جلوگیری از خروج ارز از کشور و حمایت از تولید داخلی و حمایت بیشتر از شرکت های دانش بنیان، نسبت به نصب و راه اندازی آزمایشگاه خوردگی بصورت استعلام از شرکت های داخلی اقدام شد که این موضوع سبب صرفه جویی ۹۰ درصدی نسبت به مشابه خارجی آن گردید.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

− 5 = 3

آخرین اخبار

آخرین نظرات