شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > ایجاد زمینه های همکاری دو شرکت فولاد اکسین خوزستان و مجتمع فولاد اسفراین
10 اسفند 1395
کد خبر: 325

در بازدید مدیر عامل مجتمع فولاد اسفراین از شرکت فولاد اکسین خوزستان مهندس حسن خاکسار در خصوص این بازدید گفت : در شرکت فولاد اکسین خوزستان پتانسیل و برآیند قابل قبولی را دیدم.

در بازدید مدیر عامل مجتمع فولاد اسفراین از شرکت فولاد اکسین خوزستان مهندس حسن خاکسار در خصوص این بازدید گفت : در شرکت فولاد اکسین خوزستان پتانسیل و برآیند قابل قبولی را دیدم.

وی افزود : نکته قابل توجه آن سرحال بودن تجهیزات که از نگاه بنده که مدتی مدیر تعمیرات بوده ام بسیار برجسته بود و خدمت مهندس محمود پور هم عرض کردم که این از نکات قابل توجه بود و انحصاری بودن ورقی که تولید خواهد شد برای ما قابل توجه است و زمینه همکاری که ما می توانیم با شرکت فولاد اکسین داشته باشیم در زمینه تولید فولاد های خاص و با کیفیت می باشد مه ما می توانیم در این زمینه همکاری و ارتباطات را بیشتر کنیم و این ظرفیت را به مقدار خیلی بالاتری برسانیم. ما هم در تلاشیم از فولادهای کم ارزش دوری کنیم و بپردازیم به فولادهای با ارزش افزوده بیشتر و تا زمانی که فرصت داریم و تجهیزات هنوز مستقر نشدند فرصتی است که به هر حال به این محصولات فولادی بپردازیم و بار کمتر و به ارزش افزوده بیشتری در حقیقت دست پیدا کنیم. با مشارکت شرکت فولاد اکسین که این به نظر من برای طول عمر تجهیزات میتواند موثر باشد و سود بیشتری را نصیب دو شرکت بکند که با توجه به دیدگاهی که مهندس محمود پور در این زمینه دارد امیدوار هستیم که این ارتباطات برقرار و مشارکتها بیشتر گردد و آینده خوبی را برای دو شرکت رقم بزنیم

مهندس خاکسار در خصوص معرفی مجتمع فولاد اسپراین و زمینه های همکاری دو شرکت افزود : که ابتدای امر مجتمع فولاد اسفراین آلیاژی بود که در واقع رسالتش تولید فولاد های آلیاژی در قطعات مختلف از 20 میلی متر تا 2500 میلی متر و انواع رینگ ها تا قطر 5/4 متر و این مقاطع می تواند به صورت گرد ، چهارگوش، هشت گوش ، مخروطی و یا تلفیقی از اینها باشد .بخش ذوب ما که کارش در حال حاضر ریخته گری تک کاره است ، شمش تولید می کند و از شمش 2 تن تا 8 تن ما ریخته گری شمش را خواهیم داشت و در سال آتی ان شالله برنامه تولید شمش 107 فوت را خواهیم داشت. اگر چه ریخته گری تا وزن 100 تن را تا الان انجام داده یم و برداشت بنده از بازدید از شرکت فولاد اکسین خوزستان این بود که ما بتوانیم در قطعات ریخته گری شده اینچنینی با هم همکاری داشته باشیم.

همچنین ما پرس سنگین 6300 تن را داریم که در حقیقت کارش تولید قطعات سنگین و فوق سنگین است تا وزن 120 تن در حقیقت امکان تولید را می توانیم داشته باشیم که دستگاه فوق العاده استراتژِیک و بزرگترین دستگاه پرس خاورمیانه می باشد کارهای خاصی می تواند انجام دهد که باز بنده در غلطک های مستقر در خط تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان این مورد را مرتبط با این بخش تولید مجتمع فولاد اسفراین دیدم که به جای ریخته گری از قطعات پرس شده که طول عمر بیشتری میتوانند داشته باشند استفاده شود .

مدیر عامل فولاد اسفراین در ادامه به معرفی بخش های دیگری از این مجتمع پرداخت و افزود : بخش دیگر بخش عملیات تکمیلی می باشد که در حال حاضر به عنوان پروژه طرح تکمیلی مطرح است و فاز 4 این مجموعه در حال راه اندازی می باشد که شامل 7 زیر پروژه است که سه زیر پروژه ان شاالله امسال به بهره برداری خواهد رسید و حداکثر تا پایان فروردین ماه ، ای اس آر فوق العاده بزرگی را داریم که در منطقه بزرگترین و با قطر 1200 میلی متر بوده و با وزن 55 تن ماگزیمم ظرفیتی می باشد که می توان گفت کیفیت فولاد اسپراین در کشور اولین می باشد و با ای اس آری که خواهیم داشت این کیفیت مضاعف خواهد شد ما ان شاالله عمل صنعتی را با مخازن کویینچ 300 متر مکعبی تا پایان فروردین به بهره برداری می رسانیم.

بخش دیگر بخش ماشین کاری سنگین متشکل از ماشین های سینسی تراش های 80 تنی با قطر تقریبا 2300 و فرز می باشد، ما این سه بخش را در سال آینده به صورت بهره برداری خواهیم داشت و سی سی ام فوق العاده و منحصر به فرد در ایران که رنج تولید آن از 250 تا 600 میلی متر است در پاییز سال آینده بهره برداری خواهیم کرد. تمام تجهیزات این بخش وارد شرکت شده است بحث فونداسیون تجهیزات مانده که ما الان در حال اجرا هستیم و امیدواریم که با راه اندازی آن بتوانیم یک مقدار کاهش هزینه داشته باشیم.

ایشان در پایان ابراز امیدواری کرد در بازدید از شرکت فولاد اکسین خوزستان زمینه های همکاری دو شرکت فراهم شده و گامی باشد در راستای دستور مقام معظم رهبری برای اقتصاد مقاومتی در کشور.

{gallery}bazdid_esfarayen-95-12-10{/gallery}

نظرات

آخرین اخبار

آخرین نظرات