شرکت فولاد اکسین خوزستان > خانه > ورق های فولادی جهت کشتی سازی

زندگی روز مره بشر با فولاد آميخته شده و صنايع فولاد در سازندگی، بازسازی و توسعه كشور سهم مهمی را ايفا می نمايند. محصولات فولادی در صنایعی همچون نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع دریایی و ماشین سازی، سازه های فولادی و رفع نیاز محصولات استراتژیک صنعت کشور به كار گرفته شده اند که نشانگر تاثير عظيم صنعت فولاد بر رشد و شكوفايی كشور می باشد.
اینک فصل شکوفایی فولاد کشور فرا رسیده است، شرکت فولاد اکسین خوزستان این نگین تابناک صنعت فولاد کشور با تولید ورق های آلیاژی خاص خود در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در حلقه تامین نیازهای فولادی کشور قرار گرفته است.
در راستای نیاز صنایع عظیم کشور به ورق های فولادی با عرض بالا، شرکت فولاد اکسین خوزستان (سهامی خاص) با هدف تکمیل حلقه گمشده زنجیره تامین صنایع نیازمند به ورق های عریض فولادی و عملیات حرارتی شده همچون نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع دریایی و ماشین سازی و رفع نیاز محصولات استراتژیک صنعت کشور در تاریخ 23/3/1384 با شماره 248247 اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری در تهران به ثبت رسید و در سال 1388 با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا، تولید انبوه خود را یعنی یک میلیون و 50‌ هزار آغاز کرده است.
فعالیت اصلی شرکت، تولید انواع ورقهای فولادی تا عرض 5/4 متر، با ضخامت های مختلف، مقاومت بالا (High Strength) و منحصر به فرد در خاورمیانه می باشد که این شرکت را به یکی از معدود تولید کنندگان این محصول در جهان تبدیل کرده است و امروزه با تولید محصولات خاص در زمینه ابعاد (ورق عریض) و خواص مورد نظر مشتریان، در مسیر رشد و تعالی قدم بر می دارد.
ورق های تولیدی این شرکت برای مصارف گوناگون کاربرد دارد: لوله های انتقال نفت و گاز، مخازن تحت فشارو مخازن بزرگ ذخیره میعانات نفتی و شیمیایی، صنایع کشتی سازی، دیگ های بخار صنعتی و نیرو گاهی، سازه های بزرگ فلزی و پل سازی بخشی از محصولات صنعتی است که از ورق های شرکت فولاد اکسین خوزستان تامین می شود.

محصول نهایی

محصول تولیدی و نهایی شرکت فولاد اکسین خوزستان، انواع ورق‌های فولادی با مقاومت بالا جهت مصارف گوناگون مانند لوله‌های انتقال نفت و گاز با قطر بالا، مخازن تحت فشار و ذخیره مایعات نفت، گاز پتروشیمی، دیگ‌های بخار صنعتی و نیروگاه‌های، صنایع کشتی‌سازی و ورق‌های فولادی سازه‌های خاص ساختمانی با خواص مکانیکی متنوع می‌باشد.

استحکام کششی این ورق‌ها بعد از عملیات حرارتی می‌تواند تا 1200 نیوتن بر میلیمتر مربع و تنش تسلیم آنها تا 1000 نیوتن بر میلیمتر مربع افزایش یابد.

ابعاد محصول نهایی ضخامت از 8 تا 150 میلیمتر عرض از 1100 تا 4500 میلیمتر طول از 2500 تا 24000 میلیمتر

محصولات

ورق های فولادی بویلرها و مخازن تحت فشار ورق های فولادی خطوط انتقال نفت و گاز ورق های فولادی با چقرمگی مناسب ورق های فولادی جهت کشتی سازی ورق های فولادی ساختمانی معمولی ورق های فولادی ساختمانی با نورد ترمومکانیکال ورق های فولادی ساختمانی با مقاومت به خوردگی مناسب ورق های فولادی مقاوم به سایش و با استحکام تسلیم بالا ( کوئنچ و تمپر شده)

ورق های فولادی جهت کشتی سازی
مشخصات
استاندارد کیفیتKR
گریدهای فولادیA to E, AH 32 to 40, DH 32 to 40, EH 32 to 40, FH 32 to 40, RSP 42 to 49, RPV 24 to 50, RL 235 to 360, AH 43 to 70, DH 43 to 70, EH 43 to 70, FH 43 to 70
کاربرد– کشتی ها
– سازه های دریایی
– تانکرها
– یدک کش ها
ویژگی ها– فولاد تمیز با مقادیر کم کربن و سولفور
– فولاد با مقادیری از مس و نیکل
– مقاوم به خوردگی محیطی
– فولادهای میکرو آلیاژ مانند Nb, Ti, V
– استحکام و تافنس مناسب
– نرماله شده در کوره عملیات حرارتی
خواص مکانیکی– استحکام بالا
– تافنس مناسب در دماهای پایین
– مقاوم به خوردگی
– مقاوم به خستگی
– جوش پذیری مناسب
شرایط تحویل– نورد شده (AS Rolled)
– نورد ترمومکانیکال شده
– نورد نرمالایزینگ
– نرماله شده در کوره عملیات حرارتی