شرکت فولاد اکسین خوزستان > اخبار شرکت > علیرغم رکود حاکم بر بازار ایران رخ داد / فروش 94 درصدی محصولات شرکت
13 اردیبهشت 1395
کد خبر: 3701

مدیر عامل شرکت در حاشیه برنامه روز کارگر خطاب به خبرنگاران حاضر در برنامه گفت : در زمينه بازرگاني نيز از 837 هزار تن توليد در سال 94 بيش از 780 هزارتن آن به فروش رفت و اين ميزان فروش براي يك شركت فولادي آن هم در دوران تحريم يك كارنامه خوب است .

مدیر عامل شرکت در حاشیه برنامه روز کارگر خطاب به خبرنگاران حاضر در برنامه گفت : در زمينه بازرگاني نيز از 837 هزار تن توليد در سال 94 بيش از 780 هزارتن آن به فروش رفت و اين ميزان فروش براي يك شركت فولادي آن هم در دوران تحريم يك كارنامه خوب است .

مدير عامل شركت فولاد اكسين خوزستان گفت: با ورود اين شركت به بازار خارجي قرارداد فروش 20 هزار تن ورق براي پروژه هاي نفت و‌گاز كشورهاي اروپايي، آسياي ميانه و حاشيه خليج فارس در حال نهايي شدن است.

مهندس قنواتي روز شنبه در مراسم گراميداشت روز كارگر  اظهار كرد: در سال گذشته تمامي شركت هاي بزرگ فولادي بدترين سال خود را سپري كردند چرا كه ركود در بازار جهاني ، عدم اختصاص بودجه به پروژه هاي عمراني و كاهش قيمت نفت شرايط دشواري را در اين عرصه ايجاد كرده بود .
مديرعامل شركت فولاد اكسين خوزستان ادامه داد: سال گذشته حدود سه ميليون تن از محصولات شركت هاي فولادي در انبارها انباشته شد اما با همكاري وزارت صنعت ،معدن و تجارت و ترميم تعرفه ها از زياندهي بيشتر اين شركتها جلوگيري شد.
وي بيان كرد: باتوجه به افزايش نرخ جهاني فولاد در سال جاري شرايط خوبي براي شركت هاي فولادي ايجاد شد كه توانستيم تهديدها را براي خود به فرصت تبديل كنيم و از قابليت هاي خود در مقابل تهديدها به خوبي استفاده كنيم.
قنواتي به رشد هفت درصدي محصولات خود در سال 94 نسبت به سال 93 اشاره كرد و‌گفت: فولاد اكسين باتكيه بر قابليت هاي داخلي موفق شد در محصولات با ارزش افزوده بالاي 35 درصد رشد را تجربه كرده و در زمينه افزايش كيفي محصولات نيز با رشد سه درصدي همراه شود .
وي اظهار كرد: فولاد اكسين در سال گذشته باتكيه بر توان داخلي موفق شد هشت محصول جديد را به بازار ارائه كند و بسياري از اهداف و سياست هاي اقتصاد مقاومتي را به مرحله اجرا درآورد .
مديرعامل شركت فولاد اكسين خوزستان گفت: صنعت فولاد اكسين يك صنعت خاص بوده كه مشابه داخلي ندارد و در سخت ترين شرايط توانستيم آمادگي توليد خود را از 79 درصد در سال 93 به 89 درصد در سال 94 ارتقا دهيم كه در شرايط تحريم خود يك حماسه ملي به شمار مي رود .
وي بيان كرد: پارسال حدود 400 ميليارد ريال صرفه جويي ارزي در بخش واردات قطعات مورد نياز به دليل بومي سازي آن ها انجام داديم كه اين حركت نيز در شرايط تهديد يكي ديگر از دستاوردهاي بزرگ متخصصان داخلي به شمار مي رود .
قنواتي بيان كرد: زماني كه به كالاي داخلي توجه شود به همان ميزان نيز از واردات بي رويه و خروج ارز از كشور جلوگيري شده، حضور نيروهاي خارجي در كشور كمتر شده و به ايجاد اشتغال در بخش هاي مختلف اين صنعت كمك مي شود .
وي ادامه داد: در زمينه بازرگاني نيز از 837 هزار تن توليد در سال 94 بيش از 780 هزارتن آن به فروش رفت و اين ميزان فروش براي يك شركت فولادي آن هم در دوران تحريم يك كارنامه خوب است .
مديرعامل شركت فولاد اكسين خوزستان با اشاره به اينكه يكي از دلايل اصلي بهبود وضعيت فروش سهولت در شرايط واگذاري محصولات به مشتريان بود گفت: تاريخ تحويل، شرايط فروش و جلب اعتماد مشتري براي خريد كالاي با كيفيت ازجمله مواردي بود كه باعث شد در سال 94 با وجود مشكلات اقتصادي و مالي بازهم بتوانيم فروش خوبي داشته باشيم.
وي بيان كرد: در سال گذشته تمامي مواد اوليه محصولات خود را از داخل خريداري كرده و امسال نيز باتوجه به قراردادهاي جديد داخلي سعي مي كنيم تمامي نيازهاي خود را از داخل تامين كنيم.
قنواتي بيان كرد: باتوجه به ظرفيت خوبي كه در توليد در اين شركت وجود دارد اين توانايي وجود دارد كه تمامي ورق هاي مورد نياز ساخت لوله براي شركت هاي بزرگ نفت و گاز را با نرخ مناسب و كيفيت بالا توليد كنيم.
وي همچنين به روند اجراي طرح توسعه فولادسازي اشاره كرد و افزود: در سال 94 تمامي اقدامات در اين راستا انجام شده و پيش نويس قرارداد ها و فاينانس آن نيز اماده شده است و با رفع كامل تحريم ها و بازگشايي سوئيفت مي توانيم بهتر اين طرح را اجرا كرده و حدود يك هزار فرصت شغلي مستقيم ايجاد كنيم .
وي به كاهش زيان عملياتي اين شركت در دو سال گذشته اشاره كرد و گفت: تا سال 91 اين شركت با زيان عملياتي بالايي مواجه بود اما از سال 92 تاكنون باتوجه به استفاده از قابليت ها و فناوري هاي اين شركت، علاوه بر اينكه زيان را از بين برده ايم آن را نيز به سود عملياتي تبديل كرده ايم.
قنواتي افزود: يكي ديگر از مشكلاتي كه باعث ايجاد ركود در صنعت فولاد و بخصوص فروش ورق عريض شد نبود تعرفه مناسب و وارد شدن بيش از يك ميليون تن ورق به داخل بود كه نياز است از اين پس در راستاي اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي ، از اين واردات بي رويه جلوگيري شده و به توليد داخل بيشتر اعتماد شود .
وي به قرارداد جديد با شركت ملي نفت اشاره كرد و گفت: در زمان حاضر توليد 40 ميليون تن ورق عريض براي ساخت لوله هاي مورد نياز نفت نهايي شده است .
وي ادامه داد: براي سال جاري حدود 500 هزار تن از 950 هزارتن ورق API درنظر گرفته شده و باقي آن نيز به صورت ورق معمولي توليد خواهد شد تا بتوانيم به 70 درصد ايجاد ارزش افزوده مد نظرمان دست يابيم.
وي با بيان اين كه تاكنون 21 قلم كالاي جديد را به مرحله توليد رسانده و هشت قلم ديگر نيز در دستور كار است گفت: در حال حاضر ضمن اين كه به افزايش ميزان توليد توجه داريم به دنبال توسعه از طريق صنايع پايين دست و بالا دست نيز هستيم و به دنبال محصولي هستيم كه ايجاد اشتغال بيشتري دارد.

نظرات

آخرین اخبار

آخرین نظرات