مهندس قنواتی مدیر عامل شرکت فولاد اكسين خوزستان به عنوان یکی از مدیران برگزیده جهادی جمهوری اسلامی ایران مورد تقدیر قرار گرفت.

اکنون با توجه به گذشت بیش‌از یکسال از ابلاغ سیاست‌های توسعه ملی و تبیین و تأکید چندین‌باره رهبر معظم انقلاب به اجرای صحیح آنها، کوچک‌ترین تردیدی در اهمیت این سند وجود ندارد.

در همین راستا همایش ملی توسعه ملی، با هدف اجرا و اشاعه الگوی توسعه ملی و با ایجاد بستری برای ترویـج تجربیات علمی و عملی در این حوزه، و تقدیر از افراد و نهادهای پیشرو در این زمینه، برگـزار گردید و مدیر عامل شرکت نیز در این برنامه به عنوان يكي از شركت هاي موفق در دستيابي به توليد ملی، در جایگاه یكي از برترين هاي عرصه هاي جهادي قرار گرفت و موفق به دریافت تندیس زرین همایش شد.


این شرکت بعلت مرتفع نمودن نیاز جمهوری اسلامی ایران از واردات ورق های عریض فولادی و قطع وابستگی به کشورهای بیگانه در زمینه این نوع تولیدات، مورد تقدیر قرار گرفت.


شاخص‌سازی بخش‌های دولتی و خصوصی در توسعه ملی، ترویج گفتمان توسعه ملی در بین اقشار مختلف، معرفی و تقدیر از نمونه‌های برجسته در توسعه ملی، بررسی چالش‌های پیش روی تحقق سیاست‌های کلی توسعه ملی و تدوین جهت‌ها و اقدامات راهبردی کشور در تحقق توسعه ملی از جمله اهداف و اقتصاد دانش‌بنیان، اصلاح الگوی مصرف و هدفمند‌سازی یارانه‌ها، سهم‌بری عادلانه عوامل در زنجیره تولید تا مصرف، امنیت غذا و کالاهای اساسی،‌ امنیت درمان،‌ اصلاح نظام پولی، ارزی و مالی، صادرات، مناطق آزاد و دیپلماسی اقتصادی ،‌ نفت و گاز و حوزه انرژی ،‌ بودجه دولت، هزینه‌ها و مالیات ، شفافیت اطلاعات و سلامت اقتصادی،‌ فرهنگ‌سازی، مواجهه فعال در برابر مخاطرات داخلی و خارجی ، افزایش پوشش استاندارد توسعه کارآفرینی و مردمی‌کردن اقتصاد، از جمله محورهاي همايش مزبور بود.


اين همایش ملی برای نیل به اهدافِ تعریف‌شده، برنامه‌های متنوعی از جمله برنامه‌هایی با محوریت علمی، تقدیر از برترین‌های توسعه ملی، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای توسعه ملی و برگزاری جشنواره «بیست‌ونه، یازده» تدارک دیده است.


در بين ممتازان عرصه جهادي امسال مدیر عامل شركت فولاد اكسين خوزستان به عنوان يك شركت برتر اين عرصه معرفي و تجليل شد و این در حالی بود که این شرکت سال گذشته برای نخستین بار در طول فعالیت خود به عنوان تنها شرکت فولادی نمونه کشور در زمینه تولید ورق های گرم نوردیده عریض معرفی شده بود.


سر لوحه قرار دادن منویات رهبر معظم انقلاب، همدلی و همزبانی با اهداف استراتژیک شرکت و بهره گیری از تکنولوژی های نوین از اولويت هاي شركت فولاد اكسين است كه همواره اين هدف را پيشاني اهداف خود قرار داده است.
لازم بذکر است همایش مزبور 18 آذر در مرکز همایش های دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار گردید.